3. До каква сметка е игра, в една и съща страна? 1) до 25 точки сметки 2), докато на профила 15 3 точки) до 17 точки профил 4) неограничена сметка

3) това е възможно, след сигнала на съдията,

7. Мога ли да кандидатствам с топка удар две ръце? 1) може да бъде 2) не 3) може само да скочи 4) не може да бъде предоставена на скок

8.Skolko ининга могат да изпълняват един играч в играта? 1) една стъпка 2), два доставка 3) неограничен брой 4) При осигуряване на играч или отбор не е направил грешка

9.What докосва топката може да направи отбор с играчи да спечелят една точка в играта? 1) 3 Touch 2) 4 Touch 3) 4 5 Touch) неограничен брой елементи

10. Може ли играта по време на митинг в партията краката или други части на тялото? 1) може да бъде 2) може да не 3) може да играе 4 фута) не може да играе защитни крака

11.Mozhno дали докосване на мрежата, докато топка игра? 1) може да бъде 2) може да не 3) не може, по време на доставката 4) може да предостави по време на

12.Mozhno дали докосване на мрежата по време на игра? 1) не може да бъде 2) може да бъде 3) е възможно, но само по време на защитното действие 4) е възможно, но само по време на атаката

13. Колко замествания може да се направи в една партида? 1) Две 2) четири 3) Шест 4) осем

14. Колко време се дава от екипа, когато играчът се заменя? 1) 20 сек. 2) 30 сек. 3) 1 мин. 4) времето за подмяна не е дадено

15. Какво е жест на съдии: Съдия повдига два пръста вертикално? 1) Брой две точки 2) се предлагат на играча да направи втори доставка 3) играч номер (2) 4) двойно докосване на топката от един и същ играч

16. Какво прави този жест на съдията: Съдия повдига вертикално четири пръста? 1) на адрес партия 4: 0 2) броят на играча (4) 3) четвъртото заместващи играчи в отбора 4) четири удря топката от един отбор

17.Chto жест означава съдии: Съдия се отнася и за вертикално вдигна длан, от друга страна хоризонтално? 1) интервал 2) провеждане на ръцете под мрежата 3) неправилно заместване 4) заместване на

18. Колко почивките може да направи отбор в един мач? 1) Една 2) два 3) три 4) четири

19. Мога ли да използвам нереализирани паузи в следващите партиди? 1) може да бъде 2) не 3) може да бъде не повече от два 4) може да бъде с равенство в играта

20. Какво прави този жест на съдията: съдията сгъва ръцете си крос-мъдър? 1) Замяна Player 2) до края на партията 3) край Game 4) Продължаването на играта

1. В коя година е баскетбол възниква като спортна игра? 1) 1861. 2) 1891. 3) 1824. 4) 1904.

2. В коя държава е изобретил баскетбол? 1) US 2) Испания 3) Великобритания 4) България

3. Колко играчи на баскетболния отбор? 1) 5 2) 10 3) 12 4) 15

4. Колко играчи от двата отбора в същото време участва в играта? 1) 8 играчи 2) 6 3 играчи) 5 играч 4) 10 играчи

5.Skolko точки, дадени на отбора, хвърли топката в пръстена от разстояние на 6 метра под? 1) един 2) два 3) три 4) четири

7. Какво е жест на съдията: имитация удря ръба на дланта на едната си ръка върху китката на другата? 1) тласък играч 2) изстрел 3) Заключване 4) забавяне Player

8. Какво е "дрибъл"? 1) хвърли 2) прокапване топка 3) нарушения на правилата на хвърляне на топката в игра 4) наказателен удар

9. Какво е "заключване"? 1) Докосването на топката от ръцете на опонента 2) нарушение на правилата на която възпрепятства напредъка на противник, който не държи на топка 3) нарушение на правилата за предотвратяване на противника с топката 4) настоява играчът с топката

10. Какво е "мръсен"? 1) прекъсване на игра 2) лична забележка играч или треньор 3) една изоставена коша 4) хвърля топката към свободно хвърляне

11. Какво е "бутам"? 1) "движение" на сайта 2) работи в посока на противник на пръстен 3) нарушение на правилата, когато играчът направи повече от две стъпки с топката в ръце

12.Skolko фалове могат да получат един играч за една игра? 1) Една 2) два 3) Пет 4) Десет

13.Skolko последния баскетболен мач? 1) 2 пъти за 20 минути. 2) двете половини на 30 минути. 3) четири четвърти на 15 минути. 4) четири пъти за 10 мин

14. Какво е правилото за петте секунди? 1) за 5 секунди, играчът с топката, взима никакво действие 2) за 5 секунди, играчите на резервни 3) за 5 секунди отборни играчи атака преместени топката от предпазната зона в зоната на атакуващия се извършват

15. Може ли играта се изравни резултат? 1) и 2) не 3) може да бъде в крайната част на турнир 4) може да бъде в предварителния част на турнир

16. Какви стъпки може да направи един играч с топката в ръцете си? 1) Една 2) два 3) три 4) четири

17.Skolko "прекъсванията" може да бъде един отбор в играта? 1) 2 в половината 2) 2 в играта 3) 4 в едната половина 4) неограничено количество

18.Chto е повдигнато отворени палмови съдии? 1) в началото на играта два) приключва игри 3) минутна почивка 4) отстраняване на играч от полето

19. Какво означава стиснат ръката на съдия възкреси? 1) в началото на играта два) приключва игри 3) лично забележка към играча или треньор 4) минутна почивка

20. Какво прави този жест на съдията: ръце скръстени пред гърдите, дланите отворени? 1) замяна на частен 2) превенция на играча 3) неадекватно дрибъла 4) замяна на играч

1.Nazovite страна - дом на футбола: 1) САЩ 2) Англия 3) Италия 4) Холандия

2. Както е посочено в съкратена форма на Международната федерация по футболна? 1) NB 2) 3 АИБА) PHIL 4) FIFA

3. Какво означава във футбола израз "девет"? 1) девети номер на играча. 2) девет играчи остават на терена след отстраняването на двамата играчи. 3) игра вкара 9: 0 в полза на един отбор 4) обозначение горния ъгъл футбол гол.

4. Какво означава думата "навън"? 1) дрибъл плащали 2) глава 3) от топката от полето 4) излиза от страна на топката линия на областта

№ 5. какво разстояние трябва да е в стената на играча, като дузпа? 1) 6 m 2) 7 m 3) от 4 до 8 м) 9 метра

Дали вратарят да играе с ръце 6.Mozhno? 1) може да бъде 2) може да не 3) само в наказание район 4) невъзможно в областта наказание

7. Какво трябва да бъде наказанието, след като успя да повали нападателя с топката? 1) безплатно 2) изстрел от пряк свободен удар 3) отстраняване от поле играч 4) в допълнение към вратата на съперника

8. Какво се разбира под "извън играта"? 1) Лицето, което получава пас от партньора е в позиция, която в допълнение към вратаря пред портите вече не е единствен опонент 2) топката, след като удари играч преминал границата 3) в същото време двама играчи удари топката 4) удари топката след съдийски сигнал

9. Когато центриране от корнер? 1), когато топката е извън границите на отбора в нападение 2), когато топката е извън границите на защитата 3), когато топката дойде на първа линия от защитника вратар

10. Когато един свободен удар? 1) при фал или не нечестна игра е умишлено 2), когато топката мина над страничната линия 3), когато вратарят хвана топката с ръце 4), когато един играч не позволява на противника да вкара топката във играта

11.Skolko дълго е футболен мач? 1) 2 пъти за 30 минути. 2) двете половини на 20 минути. 3) четири четвърти на 15 минути. 4) двете половини на 45 минути.

12. Когато назначен 11-метров пряк свободен удар? 1) ако играчът е извършил умишлено нарушение на правилата на играта, 2), ако играчът е извършил умишлено нарушение на правилата на собственото си наказателно поле 3), ако един играч е извършил нарушение по време на почивка в игра 4), ако ударът му мина над вратата линия от защитата на отбора на играча

13.Mozhno дали да хвърли топката от страничната линия, на колене или седи на земята? 1) и 2) имат

14.Myach случайно удря съдията, който се намира в рамките на областта, както и отскача в целта. В случай, че се вкарват головете? 1) Да 2) №

Дали капитана на отбора за 15.Mozhet тежко престъпление да премахваш от полето на всеки от партньорите си? 1) Да 2) № 3), само с разрешение на съдия

16. Играч, който ще бъде заменен отказва да напусне терена. Какви действия трябва съдията? 1) Спиране на играта толкова дълго, колкото ще бъде направено не по замяна. 2) Премахване на играча за неспортсменско поведение. 3) да продължи играта.

дали играчът 17.Mozhet нося очила по време на мач? 1) Да, ако те не представляват опасност. 2) Да 3) Никоя

18.Chto трябва съдията, ако цветът пуловери и двамата вратари са едни и същи, и нито един от пуловера не е друг цвят? 1) Започнете играта. 2) Да не се започне, докато не намерите фланелка с различен цвят. 3) Позволете една игра без пуловер.