1. Тестовете могат да се провеждат през цялата година при температура не по-висока от + 20 и не по-долу - 20 градуса.
2. Тестовете са свободни да вземат участие в ловни кучета на възраст от 1 до 10 години, следните видове и групи видове: хъскита, ловни териери, дакелите, континентални указатели и хрътки (литовски, латвийски, порода бигъл), условно ловни кучета.
3. проучвания (конкурси) могат да вземат участие и единични двойки кучета, независимо от породата и пола. Двойка - две кучета са едни и същи или различни собственици, представени на данните от изпитванията. Грамотата се присъжда на двойката като цяло, като работна единица, и издават поотделно до задължителното указване на raportichke, в които част от чифт работа. В тези тестове на кучето може да членува само в една двойка.
4. Камерата трябва да бъде само една свиня (независимо от пола), с тегло най-малко 100 кг. Използвайте бикове, без подадени надолу зъби и свине майки с прасенца.
5. Тестовете се извършват на специално оградена площ на горите площ не по-малко от 4 хектара. На частта преди тестване произведени свиня. Гора за част (корпус) е избран гладкоцевни, на средна възраст, в отделни места е необходимо да има дебел подраст или насаждения на младите животни. За да се гарантира безопасността на съдиите на различни места в кутията са монтирани наблюдателни кули.
6. В тестове водещ разрешено да бъде вътре в корпуса, да търсите с кучето и да даде стимул команда, за да започнете търсенето. След откриването на куче звяр, водещият трябва да действа според указанията на председателя на съдийската комисия.
7. Преди започване на изпитването всички кучета се проверяват във връзка с изстрел (заготовки) в далечината на не по-малко от 30 и не повече от 50 метра. Кучета, които се страхуват от изстрела, тестовете не са разрешени.
8. За да намерите куче звяра (чифт) и в търсенето на 10 минути. Куче време (двойка) с установено животното е установен на журито, но не повече от 15 минути.
9. куче или пара се отстранява от теста ако:
- То не отива в търсене на водеща роля в рамките на 3 минути;
- При наличие на животно не проявява склонност да се работи, които не са предназначени изходящ животно в продължение на 5 минути;
- Тя работи чрез стои животно без глас в рамките на първите 5 минути.
Ако кучето (чифт) веднага взе животното на мястото на мълчанието и да го пази, тя се предоставя на 5 минути да работи (да се провери влиянието на глас). Ако в рамките на 5 минути от кучето (чифт), не е глас, той остава без диплома.
10. На тестове са идентифицирани и оценени следните качествени и лов работни елемента: разум (миризма, слух и зрение), търсене, дързост и злокачествени заболявания, глас, вискозитет, атака умения, сръчност и координация слушането (за пара).
- Интуицията - способността на кучето, с помощта на обонянието, слуха и зрението да се намери и да откриете на звяра;
- Търсене - скоростта на движение на кучето по време на зоната за подскачане, неговата ширина и дълбочина;
- Кураж и злоба - поведение на кучето при вида на звяра, и реакцията към него;
- Voice - се определя от неговата сила, donoschivost, порода, норма на възвръщаемост;
- Вискозитет - постоянство, с която кучето (пара) се търси, е преследването на звяра, докато спре, спря да лае звяр;
- Attack Skill - поведение стил куче около звяра, и по-нататъшните си действия по задържането на подход, водещ до изстрела;
- Agility - ловкост и лекота на движение, когато кучето лае животно и го атакува. Способността на кучето (двойки) избягват животински атаки, които не попадат в рамките на техните стачки;
- Послушанието - ясен и безпроблемна работа на кучето сигнали и команди водеща;
- Съгласуваност в работата (за пара) - кохерентност кучета сдвояване по време на работа на звяра. Способността да търсите заедно, ела да гласуват, за да помогне в съвместна атака, взаимопомощ при атаките на звяра.
11. По време на процеса на кучетата работят (чифт) за волиера свиня се вижда по следната схема на максимален брой точки:
Търсене нюх Кураж и лошотия Voice Вискозитет атака Skill Agility Послушанието съгласуваност в работата

общата оценка на
В една операция
5 10 20 10 15 20 15 5-100
Работата по двойки
5 20 10 15 20 15 5 10-100
12. Сертификати за качество на лов за глигани волиера присъдени Laika пишете на полеви изпитания необходимия брой точки, когато те получават следните минимални оценки:
Степен диплома общ резултат включително
Кураж Вискозитет съгласуваност атака Skill Agility в работата
I II III

I II III

13. Примерна скала на оценки и приблизителните намаления пробни ловни кучета за волиера свиня:
Изисквания за получаване на диплома за завършено висше Най-големите различия в резултат на ценообразуване Показателен резултат отстъпки
1. Sense
Използването на обонянието, слуха и зрението куче бързо и уверено намира на звяра 5 отново проверява следващия, но звярът е достатъчно бърз, за ​​5 минути 1-2
Забавени nabrodah, но звярът е в рамките на 7 минути и 3
Разсеян, забави с nabrodah, но звярът е за 8-10 минути 4
2. Търсене
Тя изисква енергични, бързи, широка и дълбока търсене с обстоен преглед на силни места.
В един чифт на всяко от кучетата търси собствената си 10
Двойките, 5 кучета (двойка) търсенето е голямо, но не енергично и бързо.

4 двойки
Търсене в застой, заобикаляйки силни места.
В парната баня кучето постоянно вървят заедно 8
5 за двойки
3. Кураж и злоба
Намирането на животно, куче (чифт) смело и гневно лай дива свиня, с движенията на неговите атаки, което прави болезнена хватка и причиняване на вихър на място 20 кучета (двойка) злобно атакувани от различни страни, без чести схваща, което позволява на животното да се движи леко 1-2
Dog (чифт) смело атакува звяра, което прави достатъчно болезнен захват, позволява едно животно да се движат, но без да губи предимствата на атаката 3-4
Dog (чифт), смело атакува, като сцепление, подскачащи на голямо разстояние, губи предимство в атака, което позволява на животните да се движат 5
Куче лае звяр злобно, атакува от всички страни, без да се схваща звяра в същото време леко се движи или отива. Двойка работи в тясно сътрудничество, без да схваща, усукване звяр, идващи от главата и двете страни, но животното е в състояние да се движи леко 6
Dog (пара) се намира в непосредствена близост до звяра лай развълнувано, напади към звяра, понякога идва в близост до него, за да 2-3 м, отвлича вниманието на звяра. Когато атакува глиган отпадания на голямо разстояние, загуба на предимство в атака и позволява на животните да се движат на значително разстояние. Beast понякога се държи на място, като се опита да атакува кучета (кучета) 7-10
Dog (чифт) не преследва звяр. Една от двойката кучета не е уместно да се звяра. Страхливият лай от разстояние от 12 и повече
4. Voice
Dog (чифт) трябва да бъде лай звяр силен donoschivym, порода глас, това което често (не по време на атаките и дива свиня прокуратурата) 10 Voice порода, donoschivy, но понякога дава peremolchkami (не в атака по време на звяра, и движенията му) 1-2
Voice порода, donoschivy, но това рядко се дава 3
Гласът на породата, но не достатъчно donoschivy, непрекъснато дава 4
Slabodonoschivy глас, беззвучен, непрекъснато изпраща 5
Дрезгав глас, а не породата, то рядко плаща 6
5. Вискозитет
Dog (чифт) трябва агресивно да лае, да преследва на звяра, докато спре, да не се разсейва и да не се откаже от работата на екип водещи 15 Dog (пара) или на един от чифт кучета лаят агресивно, но понякога за кратко разсеян 1-2
Dog (пара) или на един от чифт кучета, когато спрете да звярът спира да лае, разсеян, без да излиза от дива свиня, но в собствените си автобиографии 3-4
Куче (пара) или една от двойките кучета спре да се движи от животното, но независимо отново операция в рамките на 2 минути 5-6
Куче (пара) или една от двойките кучета спира (не повече от 3 пъти) в 3-та минута, но независимо отново 7
Той спира и се връща към звяра и още 8
6. Attack Skill
Dog (чифт) трябва да атакува изтичащия звяра, той прави едно щракване, за да включите на звяра, идващи от различни посоки (включително на главата) и го принуждава да защитава кучето 20 (двойка) безразсъдно атакува звяр от различни страни, но позволява на звяра да се движи леко 1-2
Dog (чифт) не прави достатъчно болезнен захват, предотвратяване на движението на животното 3-4
Dog (чифт) не работи съвсем отблизо, загуба на предимство в атака, което позволява на животното да се движи 5
Dog (чифт), идващи от главата и двете страни, се оказва на звяра, а не отдаване под наем сграбчва и я предпазва от движещ 6
Dog (чифт) преследва звяра отзад, идващи от страни, без да се опитва да се хване, което позволява на животното да се движи свободно 7-8
Dog (чифт) не е достатъчно безразсъдно преследва глиган, отскача на значително разстояние, когато атаките на звяра, губи предимството в преследването на 9
Dog (чифт) развълнувано лай придружава движещи се животни, които са точно зад без да се опитва да го спре 10
Dog (двойка) с лай голямо разстояние (над 7 m) не е в сближаването със звяра. Показва малодушие 11-12
7. Agility
Dog (чифт), трябва да се движат свободно и лесно около звяра с атаките срещу него. Когато атаките на звяра рязко променят посоката, ловко укриват всички атаките му, без да се излагат под атака 15 Dog (пара) при животно хвърлят отскача на бързо и лесно, но губи част предимство в атака. В случай на удар удря кучето (или една от двойките кучета) отново за 1 минута до 2
Dog (чифт) се движи лесно, скача на значително разстояние, по къс предимство време в атака.
Засегнати от животното, куче (чифт) собствените резюмета рамките на 2 минути 3-4
Dog (чифт) се движи лесно, но бяга до голяма дистанция при хвърляне на звяра, губи предимството в битката за по-дълго време 5-6
Куче (чифт) работи на значително разстояние от 3 до 5 м, за предпочитане с една ръка, не атакува животното, то не е до сближаване с него. 7 показва Sleight
Dog (чифт) пропуска хвърля на звяра. Дойде под атака, кучето (пара) или един от чифт кучета напуска работата си, тръгва от звяра, и още 8
8. Послушанието
Dog (чифт), трябва да бъде ясно и надеждно изпълнява команди и сигнали водят 5 не е подходящ за домакин на подземен 5-10 минути 1-2
Не е подходящ да бъде домакин на подземен продължение на 10-15 минути 2-3
Не е подходящ да бъде домакин на подземен повече от 15 минути 4
9. Последователност в
В средата, когато един от кучетата на дивата свиня, вторият кучето трябва да "мазето", за да гласуват за първи 1 минута. Работата по звяра на куче трябва заедно и безразсъдно го атакуват от различни ъгли, помагат един на друг. Ако една от кучетата е бил нападнат, а втората е да се смело и активно да хвърлят звяр, в поведението му, в tt.ch. и проницателност, за да отклони вниманието си върху подпомагането на друго куче. 10 Атакуването безразсъдно, от различни ъгли, помагат един на друг, но звярът хвърля едно от кучетата скача прекалено далеч, без да се губи предимството на нападение 1
Hazardously атака, понякога се сблъскват една с друга. Когато хвърляне на звяра и двете кучета скача за значително разстояние, без да губи предимството на атаката. Второто куче е прикрепено към него в продължение на 1,5 минути. 2
Често нападнат от една страна, с възможност за атака от различни страни на звяра. Една от двойката на кучета, подскачащи над значително разстояние, пропусна изстрела звяр моментално губи предимството в атака. Второто куче с отложен старт до 2 минути. 3
Не участва активно в помагаме взаимно, е на значително разстояние от звяра 4
В търсене на едно от кучетата не дойде на глас открива животното повече от 2 минути. Атака безразборно: често се сблъскват, да си пречат взаимно, когато атакува. Една от двойките кучета често се разсейва, изключване и отдалечавайки се от звяра за значително разстояние, или на капитана, едно от кучетата спира за повече от две минути. Не работа по двойки. 5-7