Олимпиадата в Сочи

Дори и в древна Гърция - прародител на Олимпийските игри - спечелване спортисти получиха 500 драхми - доста голяма сума в тези дни. В допълнение, в дома на Боговете на Олимп награден паметника на мрамор в цял ръст и се радва на привилегии за цял живот.

Това означава, че паричните награди за олимпийски медали са били за дълго време, така че сегашната тенденция - олимпийски шампиони възнагради голяма премия, а в България и дори скъпи коли, не е нещо ново.

Телевизионният канал "дъжд" е намерил това, което страната най-печелившите за един спортист, и ми каза колко да плати в различни страни за златен медал на Олимпийските игри в Сочи.

Елена Khrustalev - олимпийски шампион на Казахстан

През последните години, Казахстан значително увеличи субсидиите, отпуснати за развитието на спорта. На олимпийските игри в Лондон казахски златни медалисти са получили 200 хиляди долара. Независимо от това, дори такава голяма промоция не помогна на страната да влезе в челната десятка в отборното класиране в. Може би наградата от 250 хиляди долара за злато в Сочи ще се промени ситуацията.

Белорусия

Алексей Гришин - олимпийски шампион Беларус

В Беларус, според указ на президента Александър Лукашенко, премията за златен медал на 150 хиляди долара, сребърните - 75 хиляди и 50 хиляди долара на бронзови. На олимпийските игри в Сочи, числата няма да се променят.

Евгений Устюгов - олимпийски шампион на България

Трима лидери затваря България. За злато Сочи олимпийци ще платят 4 милиона рубли - около 125 хиляди долара. В допълнение, регионалните власти също обеща да възнагради своите спортисти. Спомнете си, че по време на Олимпийските игри получил 135 хиляди долара в Лондон български победители за всеки златен медал.

Джейсън Лами-Шапюи - олимпийски шампион на Франция

В Европа, изплащането на атлетите е много по-малко, отколкото в страните от ОНД. Най-големите награди златни медалисти предполагат, може би, във Франция - около 70 хиляди долара, 10 хиляди долара повече, отколкото по време на олимпиадата в Лондон, където французите в генералното класиране на седмо място.

Шън Сюе и Chzhao Hunbo - олимпийски шампиони Китай

Неговата воля, за да спечели китайските спортисти са спечелили уважението на света. Трябва да се отбележи, че родната страна, те са изпълнени. Така че, за златен медал на Олимпийските игри в Сочи, като всеки от тях ще получи не само $ 50 000 бонус, но също така гарантира заетост на високо платени длъжности в спортната база на провинцията.

Шон Uayt - олимпийската шампионка на САЩ

Александър Bilodo - олимпийски шампион Канада

За получена на Зимните олимпийски игри в Сочи златни медала Канада ще плащат своите спортисти за около 17 500 долара.

други страни

Националният отбор на Северна Корея във Ванкувър

Интересното е, че не всички държави възнаградят своите спортисти за Олимпийските игри, получени медала. За тези, по-специално, Северна Корея и Нова Зеландия, а тази година към тях се присъединили Норвегия и Швеция.