7 години преди българската отбор спечели Световната купа

Не губете значение история за това как един човек пълна вяра в себе си да ни помогне да се върне статута на хокей на енергия.

първите пет

Първият пет отбор по хокей на място ... това означава, силна вяра в силата си треньор и необятни надежда фенове на вашите възможности. Символ между СССР и България, качествен рейтинг. И ако отидете на всеки мач в първия линк "Red Machine" - ти си най-добрият и нямате място за грешки.

Най-лошото от най-добрите

През следващите шест мачове Ковалчук ​​не вкара една-единствена цел. Той играе по-зле и по-зле, постоянно нервна, тя се замята яростно се придържаме на дъската след приплъзване и се изкачи в сбиване. Той осъзна, че той не е направил, се практикува най-много, събуждане през нощта от кошмари, но може да направи нищо. В мача срещу Швеция, Иля е бил изключен от останалата част на срещата, вече през 11-та минута, и тежка отбора победител печели без него. Без да се е сетил, че е лидер.

В четвъртфинала срещу Швейцария в Bolgariyan обира всички, но докато неговите сътрудници са били убити и заклани, Ковалчук ​​беше ядосан на света около и безпомощно се опита да донесе поне малко полза. И когато резултатът беше вече 6: 0, а пиесата е по-малко от 10 минути, Иля бесен отчаяние е достигнала своя лимит: глупава борба, отстраняване преди края на мача и отстранен от следващия мач. Полуфинали, в които Bolgariyane показаха най-добрата игра в турнира и унищожени финландци Ковалчук ​​наблюдаваха от трибуните. Погледнах и разбрах, че единствената помощ, която той вече е в състояние да - да не се намесват.

И така се случи, че само за няколко дни, Иля беше най-лошото от най-добрите. Всички говорят преди финала с Канада са били намалени до едно тема: Смятате нека Ковалчук ​​или дори да го декларира за да съответства нужда. И огромно брой отговори и консенсусът е, че той не се нуждае от екип. Игрите не са готови, и ще бъде в състояние да донесе във всеки един момент. Това е важно да се знае мнението - национален отбор треньор Биков. Той говори насаме с Ковалчук. Long заклинание. И на финала Илия отиде. През първите пет.

Снимка: РИА Новости

В 55-та

Загубихте България Канада, нашите играчи никой не би се осмелил да се дори най-малката камъче. През всички освен един, който би бил основният виновник и само лезията. За пет и половина минути преди последния съдийски сигнал, нашият екип е по-малък - 3: 4, а Ковалчук ​​отново към точката не са резултат всички цели. Това лесно може да се прекъсне мач в кариерата си, като единствения гол, пропуснати футболен вратар Aleksandrom Filimonovym в решаващ мач срещу Украйна. Но Илия не се счупят.

На уменията и величието на един играч казва способността му да се възползва, когато той трябва да бъде отборът най-много. Особено в най-тежко положение. След 55 минути игра Ковалчук ​​получи шайбата от страната, където отбелязани голове много редки и хвърли. Той даде толкова внезапно и лукаво, че вратарят на Канада на загуба и не може да се отрази шайбата. Трудно е да се каже какво тегло камък падна от плещите на Илия, но едно нещо е ясно: в момента, когато един играч се втурна да прегърне с нашите фенове директно през порой от стъкло, Канада подписаха присъдата. Изпълнител - Ковалчук. Илия направи това, което малцина успяват да - преодоляване на себе си. Вашият собствен госпожице, липсата на доверие и желанието да обвиняваме неуспехите на всички наоколо. Той отново се превърна в най-доброто от най-добрите.

Спечелете над себе си

Разбираемо е, и бикове. В допълнителното време канадците бяха отстранени на играча по-добро време, за да вкара "златен" шайба и спечели шампионски трофея, а не се е очаквало. Ние треньор имаше много възможности, едната версия на сайта, само от един играч не е имал съмнение - в Ковалчук.

Опитните Сергей Фьодоров също е без съмнение. Работата с шайбата в зоната, видя и Овечкин и Сьомин, но изпраща Ковалчук. Той е бил в разрушителната позиция, от която се предотврати него, за да хвърлят един от противниковите играчи може да не ...

Очите Ковалчук ​​и канадския вратар изпълнени. Вратар знаеше точно какво Bolgariyanin ще хвърлят кон, и е напълно подготвен за това. И Ковалчук ​​спадна. Rage? Отчаяние? Импотентност? Нищо от това не беше вече в очите. Само абсолютно, безусловно, безгранична увереност в това, че той прави нещо правилно. Шайбата лети в горния ъгъл с такава сила, че вратарят дори не трепна. национален отбор на България стана шампион за първи път от 15 години насам ...

Започнете от понеделник да отида на фитнес. От утре не е кок. Не забравяйте да се регистрирате за курсове по английски език и най-накрая да помогне на баща си рисувам гаража. Ние често не са в състояние да дори малките неща, а всъщност само трябва да направите на малък усилия. Ковалчук ​​се спечели време, когато никой не вярваше, че е възможно. Да направим невъзможното възможно, да вярват в неговата звезда до края - не е най-мъжа да се преодолее?

Снимка: Александър Сафонов, "шампионски"