Загубата на Канада, спасението на Беларус резултатите от 9-ия ден на хокей на Световната купа

На деветия ден от световното първенство по хокей в Париж и Кьолн проведе шест групови мачове. Български отбор победи Словакия и напредна до четвъртфиналите, Канада в продължението загуби от Швейцария, а американците спечелиха със силна воля победа над Латвия. Сайтът за поддържане на жилище в елитната дивизия на беларусите. Основните събития от деня - в материала RT.

Поражението на деня

Словашкият отбор периодично успя да събере боеспособна ансамбли в световния шампионат, но тази година не е така. Всяка среща с отбори от първи ред завършва с поражение предвидима, а феновете могат само да гадаем колко гола ще бъде в гол. Мачът с България, също се обърна към поражение.

Още във втората минута Евгени Dadonov реабилитиран за неуспешна игра с Дания, когато нито един от многото си изстрели не доведе до гол. Вадим Shipachov играе атака, и бившия си партньор за SCA откри резултата. В средния период, историята се повтаря, когато отделенията Олег Znarka играе в по-голямата част. Ако собствениците на клуба NHL "Вегас Златни Knights" все още има съмнения дали да подпишат две Bolgariyan пълна, но сега те трябваше да отпаднат.

Малко преди почивката, Андрей Миронов неусложнена хвърлей от синята линия имам словашки знак защита за тяхната некомпетентност. Следващ гол Bolgariyan настъпило след три минути игрово време, но публиката го чака почти половин час. В почивка от организаторите на каквито и да било претенции към състоянието на леда, което е и причината в началото на втората третина на мача бе отложено за 11 минути. Играта все още не отмените, и четвъртото попадение Никита Kucherov не чака.

Останалата част от мача се опитва да се разграничи играчи, които все още не е успял по време на Световната купа. Иван Telegin просто хвърли от малък ъгъл, след като една отскочила от страната, и Владислав Gavrikov защитник се възползва от отстъпка Вадим Shipachyov, който вкара десет точки за изпълнение и хванат по този показател с Artemiem Panarinym. Напред "Чикаго Блекхоукс" в резултат на микротравми пропусна тази среща, която гарантира българския екип билет за четвъртфиналите.

Не е участвал в разгрома на словаците и Сергей Mozyakin, който по това време вече е на път за България на. Нараняване на главата, получена по време на мач с Германия няма да му позволи да продължи участието си в Световната купа. Капитан Заменените наскоро призова Валерий Nichushkin и пристигна във Вашингтон, Дмитрий Орлов и Евгени Кузнецов, че досега само наблюдаваха партньори като зрители. Техният начин на леда ", Lanxess Арена", който Gavrikov нарича "цокъл", се очаква да играе с Латвия.

спасение ден

Среща на Беларус и Словения стана мач за правото да остане в елита за следващия олимпийски година. И двата отбора преди мача на шести кръг вкара само точка за всяка една победа в редовното време се гарантира един от тях самите, а противникът спасен - намаление в класната стая.

Заседание на активната съставка беларусите и Александър Павлович откри резултата в 14-та минута. Но скоро отборът му в малцинство, а Zhiga Eglich се възползваха от възможността да завърши шайбата, която се оказа зад вратаря Кевин Лаланд. Малко повече от две минути, и словенците са излезли напред. Но преднина не трая дълго, преди втория период. Kostitsyn братя създадоха момент за Евгения Kovyrshina и след това хвърлят Павлович отново наклони везните на страната на отбора.

Словенският атака през втората 20-ата минута не успя да събере мислите си, а беларусите пипнешком играта си и увеличиха резерва малко преди почивката. Павлович даде пас към обичайната си помощник Ил Shinkevichu и Андрей Стас словенците наказан за десет отстраняването Мити Robar. В третия период, ситуацията се обърна на 180 градуса около - сега беларусите бяха вкопчили портите си, но те са надеждно защитени Лаланд. Словения загубил с резултат 2: 5 и отиде в компанията в Казахстан, Полша, Унгария и Великобритания, които през следващата година ще могат да кандидатстват за повишение. Шестият член на квалификационна група ще бъде определена по-късно.

завръщане на деня

Латвия национален отбор след поражението на Швеция се опита да започне нов победната серия, че по време на Световната купа й позволи да води група А. балтийци не се притесни, че следващата им противник стана отборът на САЩ, тъй като последният път, когато те я победи с резултат 6: 5.

До началото на втория период на латвийците вкарани в порта американци два гола, а след отговора на JT Komfera Оскар Tsibulskis реализира най-много. Екип от брега на Балтийско море на цена от сега прекарват повече време в отбранителна позиция, но се надяваше, fielders по негово вратарят Елвис Merzlikina. След само седем минути той пропусна два пъти, а резултатът беше равен.

Що се отнася до играта, тъй като отборът на САЩ стана по-силен с всяка изминала минута. Латвийците могат само да мечтаят, да преведат играта към продължения, но три минути и половина преди края на мача, че е вън от въпроса. Endryu Коп и Дилън Ларкин удари балтийци втора поредна загуба и екипът му нарасна до второ място в групата.

извънреден труд ден

Обикновено, скандинавски дербито разбере игра на хокей Финландия и Швеция. Но сега, тези два отбора са разделени в различни групи, както и силен плакат се опита на Суоми и Норвегия. Техният мач имаше всички атрибути на дербито: топлината на страстта, интригата до последната секунда, както и турнир голяма стойност. Двата отбора се срещнаха лично гризат билет за плейофите.

Норвежци наскоро атакувани рядко, че е особено забележимо в играта с Чехия, където само на десет изстрела на час за игра време е било направено. Просто нежно и те започнаха мача с Финландия. Но веднага след като опонентът му започнаха да се случват отстраняване, Норвегия взе своя шанс. Андерс Bastians коригира удар от синята линия и поведе отбора си напред в спора с настоящите вицешампиони.

Финландия започна извънредният труд в малцинство, но това е необходимо, за да се изравнят композиции Маркус Hyannikyaynen причинени фатално за Норвегия хвърлят след прихващане на шайбата. Финландци в един момент минаха своите съперници и зае четвърто място в групата. Но норвежците все още имат шанс да напреднат - те са напуснали мача с Беларус и Суоми ще се изправят един срещу Швейцария. И двата отбора също все още трябва да се срещне с Канада.

Радостта на деня

В допълнение към националния отбор на България в няма наличност Кьолн може да събира и турнирни домакини. Играта срещу Германия и Италия се събраха пълен "Lanxess Арена", тъй като германците все още не губят шанса да достигне до четвъртфиналите. За публиката не трябваше да се прибера вкъщи твърде късно и те биха могли да имат време да гледам Евровизия, играчите се опитват възможно най-скоро, за да победи аутсайдера на групата.

До средата на срещата, таблото свети личности, обещавайки неизбежното поражение на италианците. Тяхната една цел Мишел Маркети с подаване Симона Kostnera, брат на известния фигуристът Каролина, германците отговорили на четири. Тримата са участвали, който е на трето място в списъка на най-добрите голмайстори в турнира, а вторият Денис Seidenberg, - в класацията на асистенти.

Германия спечели с резултат 4: 1, а сега е в спор с Латвия ще определи последния участник плейоф в Кьолн. Италианците просто имат една възможност да се присъединят към Словения и не се отклоняват от елита - да победи Дания в редовното време.

Усещането на деня

Европейците са били почти целия мач, за да имат време да се възстанови, докато отглеждат са надеждно покрити. Регулиране на съперника игра едва в средата на третия период. 22-годишният Фабрис Hertsog реализира по-голямата част, и подпомага му връстник Винсент Praplan изравни три минути по-късно. В последвалата продължения обмен канадците имаха три шанса да спечелите, но тя реши да се хвърли само Херцог. Швейцарците не са могли да се преместят северноамериканците от първото място, но в близост до тях на разстояние от две точки и на практика гарантират участието си в игрите излитат.

Присъединете се към нашата група във VK. да следят отблизо промените в България и по света