През коя година и в чест на някой си купа Стенли в НХЛ

Купа Стенли - известен хокей награда, която се представя всяка година на победителя от серията в плейофите на Националната хокейна лига. Първоначално, чашата се нарича "Hockey Challenge Cup". Чашата се прави под формата на сребро височина ваза около 90 см, която е масивна цилиндрична основа.

Историята на наградата е както следва: на купа Стенли, който е направен в декоративна купа, през 1892 г. в Лондон, купи генерал-губернатор на Канада Фредерик Артър, лорд Стенли Престън само за 10 гвинеи ($ 48.67).

Първата награда бе присъдена през 1893 г. - лорд Стенли представи сребърна чаша на канадската екип «Монреал Amateur Athletic Association». От се счита този момент нататък да бъде началото на историята на "Купа Стенли". Първоначално наградата присъдена на най-добрият отбор аматьор в Канада.

Модерен Купа Стенли с копие на оригиналния купата в горната част, изработена от сплав от сребро и никел. Височината му е 89.54 см, тегло - 15,5 кг.

Сега играчът е спечелил команди, издадени на точно копие на който е направено от бижутер Karlom Petersonom през 1964.

модератор избра най-добрият отговор

Купа Стенли (инж Купа Стенли.) - хокей награда, която се връчва годишно за отбора, който спечели в поредица от игри във формат плейофите. Купата е кръстен в чест на генерал-губернатора на Канада, чието име - Фредерик Артър Стенли Лорд на Престън.

През 1892 г. лорд Престън купих една чаша, в действителност, е чаша в Лондон в продължение на 10 гвинеи. И вече през 1893 г., чашата бе присъдена на екипа "Монреал AAA", шампионът на Асоциацията на Amateur Хокей. Купата бе връчена от самия Господ Стенли. Първоначално, чашата се нарича "Hockey Challenge Cup" и беше представен победителят в аматьорски отбор в Канада. От 1908 Купата се разигра само сред победителите в професионалните първенства. От 1927 е главен NHL Купа Стенли награда (Национална хокейна лига).