правила бокс - Летни олимпийски игри - Олимпиадата

Бокс като олимпийски спорт, се провежда само сред мъжете. Това е състезание между двамата мъже, производство размяна на удари в квадратен пръстен. В аматьорски бокс цел е да спечели точки чрез удряне на противника, или да го доведе до състояние, в което той не може да продължи борбата. Боксьорите трябва да бъдат боксови ръкавици и може да удари само на кръста част на предната страна или стиснати ръце. В Сидни мач ще се състои от четири 2-минутни кръга с един-минутни интервали между всеки кръг. По-рано Олимпийските битки се състояха от три 3-минутни рунда, но по съвет на лекарите, е въведена новата система.

Дискусията започва с гръм и трясък на Гонг. Боксьорите се събират един с друг и се опитват да спечели точки чрез задраскване на врага. Всяка точка - чиста хит със силата на "упълномощени" части от тялото на противника с използване на зоната на свързване на затворената ръкавица. Boxer може да се намери на предните и странични части на главата и торса. Удари по ръцете на врага не носят точки, както и не носят точки удари, нанесени без захранване. Реферът панел от петима съдии, определя кои удари донесоха чашите. Електронната система за преброяване на гласовете няма да зададете точка стачка до най-малко три от петте съдии, не биха се съгласили.

Всеки от съдиите има 2 копчета за всеки от боксьорите. И натиснете съответния бутон, ако смятат, че боксьорът удари, за който искате да зададете въпрос. Системата не зададете точка, тъй като най-малко трима от съдиите да не кликват върху бутоните на интервали от не повече от секунда. Всички спечелени точки и след това изчисляват електронната система. Когато боксьорите обменят удари серия, и е невъзможно да се намери с пълна сила, съдията в очакване на края на тази размяна на удари и възлага точки до този, който удари бяха по-добри.

В края на мача, когато се броят всички точки, боксьорът с най-много точки е победител. Ако и двамата борци завършиха мача с равен брой точки, победителят е този, който по мнението на съдиите ", водена" борбата, показа най-доброто стил. Ако съдията установи, че тези фактори са равни, то се взема под внимание и това на неговите опоненти, които притежават най-добрата защита.

Нокдауна и нокаут.

По време на борбата боксьорът се счита повали ако резултатът му, причинени да взриви го докосна областта с всяка част от тялото му, различна от краката му. Той също повали ако е така, поне частично, за въжета или виси на тях безпомощно от удар или струва, но установили, че той не може да продължи борбата. Когато боксьор повали, съдията започва да брои секунди 1-10. Сега тя се брои, представена в електронен с аудио сигнал в края на всяка секунда, но често се избира съдия възможност да го произнесе на глас.

От съдията също е длъжна да изготвя броят за един боксьор повали с пръстите на ръцете разперени ръце пред себе си. Ако боксьор повали след 10 секунди, опонентът му победи с нокаут. Дори ако боксьорът и се изправя на крака веднага, във всеки случай, като се брои до "осем". След 8 секунди, съдията дава команда "кутия". ако той смята, че борбата трябва да продължи. Ако един боксьор се изправя на крака, но попада отново без шок, нанесени върху него, съдията започва да отброява от осем.

В боксьор, който е бил повален за да се спасят от гонг само в последния кръг на финала. Във всички останали кръгове отброяването продължава и след гонга. Ако и двамата боксьори са изпратени на платното в същото време, обратното броене продължава толкова дълго, като един от тях се повали. Ако и двамата борци за сметка 10 са съборени, за победител е най-голям брой точки.

Признаване на поражение.

Има и други случаи, когато боксьорът е обявен за победител, както следва: Когато съдията спира борбата, тъй като, поради явното предимство една върху друга, дисквалификацията на противника или изтеглянето поради контузия. И второ противник може да признае ясно предимство на врага и се хвърлят в кърпа.

Когато един боец ​​извършва нарушение, той се дава бележка, предупреждение или дисквалификация. Две забележки за конкретни нарушения означава автоматично предупреждение, както и всеки три предупреждение означава дисквалификация. Някои от най-често срещаните нарушения включват удари под пояса, притежаването, натискане с ръка или лакът в лицето противника, при натискане на главата на врага обратно на въжетата, удари с отворена ръкавица, удари от вътрешната страна на ръкавиците и удар на врага в задната част на главата, гърба на врата или тялото. Други нарушения включват пасивна защита, а не да се оттеглят на "почивка" команда, злоупотребата с рефер, опит да се удари противника веднага след командата "почивка".

Ако някоя от боксьорите съдията започва броенето на три пъти в един кръг или четири пъти в минута, той спира схватката и обявява противника си победител. Ако съдията е принуден да спре борбата в първия кръг поради увреждане на окото или подобна травма, друг боксьор обявен за победител. Ако това се случи през втората или третата кръг, а след това сумата от точки, отбелязани преди победител се определя.

Бори се проведе на площад пръстен с размери 6.1 м между въжетата от всяка страна. Секс пръстен е уеб продължила над меки настилки, и то действа върху въжетата 45,72 сантиметра. От всяка страна на пръстена 4 подредени паралелно на тях въже. Долна се намира на 40.66 см над пода, а разстоянието между въжетата 30,48 см. Ъглите на пръстена се различават по цвят. Боксери притежават червени и сини краища на пръстен, а другите два ъгъла - бели, те се наричат ​​неутрални.

Боксьорите са разделени в две олимпийски система, без оглед на техните заглавия. В резултат на това на победителя във всяка битка аванси за участие в следващия си мач и губещ се елиминира. Победителите от предварителните кръгове отиват в четвърт-финалите, а след това в полуфиналите. Двама победители от полуфиналите се състезават за златни и сребърни медали. Двете полуфинални губещите получават бронзови медала.