Полуфинала мечти българските играчи ще играят с канадците за достъп до световните финали - Спортни

Джудист Денисов чака среща с световен шампион Wolf и я счита основната му предизвикателство

национален отбор в Германия достигна до финалите на европейското първенство през волейбол

Yepanchintsev "Спартак" е конфигуриран само да спечели в предстоящия мач срещу SKA

Експерт: Българските баскетболисти изглеждаше страхотно физически в мача със сърбите

Koloboks: подготовка на българския отбор по художествена гимнастика е препратка

Koloboks: сестри Аверин успех на Световното първенство по художествена гимнастика логически

Джудист Рине спечели десет злато за Световната купа, като спечели индивидуалния шампионат в теглото до 100 кг

"Спартак" в престрелки победи Минск "Динамо" в мач от KHL

"Zoom в последния момент": благодарение на действията на пилота AN-2 са успели да избегнат жертви на земята

Нито провала на влака или запушен парижки Палас "Берси", или лошото качество на леда не пречи на националния отбор на България да се справи в четвъртфиналния мач срещу Чехия, въпреки факта, че съперникът е прекарал целия предварителен етап в столицата на Франция и адаптирани към условията.

Чехи организираха стартиране на яростната атака, с която отделенията Олег Znarka успешно се справи. След това Bolgariyane иззети инициативата, вкара два гола и уверено донесе мача, за да спечели отбеляза в последния период, третия гол. Заслужава да се отбележи, че за първи продуктивен точка в турнира вкара напред Евгений Кузнецов и партньорът му в клуба на Националната хокейна лига, "Вашингтон" Дмитрий Орлов вкара гол.

Без прекалено много проблеми с достигането на полуфиналите на турнира, издадени канадци, които бяха по-силни в Кьолн немски (2: 1). "Екипът на немски е направил всичко, което може да бъде определено за нас е вторият вал, който хвърли Скинър атмосфера на Арената в Кьолн, чудесен, местните фенове ще ме запомнят за дълго време .." - изрази мнение, канадски наставник Джон Купър.

На четвъртфиналите в Кьолн, посещавани от 16,653 зрители, а играта срещу Bolgariyan чехи само 6209 души гледат в Париж. Български нападател Артемий Panarin след мача каза, че е разстроен, когато видя малък брой зрители на мача. "Изглежда, че се играе на Световното първенство, бях малко разочарован, че сме пред празни щандове, но след мача, погледнах назад и видях, че все още много от нашите хора." - каза Panarin.

Швеция и Финландия ще определят втория финалист

Към местните условия и трябваше да свикне с шведите в мача срещу Швейцария. Швейцарски играчи изравниха резултата в първия период, а по-masterovitye шведски хокеен отбор вкара още два гола. Старши треньорът на шведския отбор Рикард Grönborg похвали играчите си за грешки игра в малцинство - екипът му са оцелели през втория период след отстраняването на четири минути.

Първият ден на четвъртфиналите, която се проведе в Кьолн, е донесъл главното усещане на четвъртфинал етап на плейофите. Американците смятат за фаворит на конфронтация с финландския отборът загуби с 0: 2. Според президента на Международната федерация по хокей на лед (IIHF) Рене Fazelya американците в тази игра не е имала издръжливостта.

"Днес видях един различен отбор във Финландия, който е играл много по-добре, отколкото в груповата фаза на американския екип изглеждаше да се разбере, уморен." - каза ръководителят на IIHF.

За Париж шампионата приключи

Полуфинал мач на България и Канада отбори ще започне в 16:15 MSK. Вторият мач от полуфиналите, където те ще се срещнат отборите на Финландия и Швеция, ще започне в 20:15 MSK.

Мачът за третото място (17:15) и крайна (21:45) ще се проведе 21 май в Кьолн.