Най озаглавена олимпийски шампион - topkin, 2019

За да спечели олимпийски медал - най-високото постижение в кариерата на всеки спортист. За това той е готов да работи в продължение на десетилетия, участват в обучение три пъти на ден, да се придържат към правилното хранене и дори да се наранят. Всичко това в името на едно заглавие, което ще му донесе световна слава и уважение и ще носи неговото име в историята. Олимпийски златен медал е особено ценно, но има някои атлети, които са успели да я спечели не веднъж, а няколко пъти. Така че, по-долу са представени олимпийци, достигайки до най-високото стъпало на почетната стълбичка поне 8 пъти. Те са представители на различни страни и спортни дисциплини, но успехът им е еднакво достойни за почит и възхищение.

Най озаглавена олимпийски шампион - topkin, 2017

Лариса Латинина

Пааво Нурми

Шампионската броя на награди в леката атлетика, собственост на пътеки финландски Пааво Нурми маратон на разположение за сметка на 9 златни и 3 сребърни медала. път спортна не беше лесно: притежава отлична физика за дълги разстояния, Нурми в много млада възраст е бил принуден да прекъсне тренировка и отидете на работа, тъй като баща му умира и семейството нужда от пари.

По-късно той се завръща в спорта и започна да устойчиви обучение, в резултат на което е очевидно, още на 16-годишна възраст, когато финландецът се оказаха в официални състезания и тичаха крос 3 km за 10 минути 6 секунди.

След като служи в армията Нурми започна олимпийски кариерата си. Първо, той е послушал Антверпен донесе 3 награди най-висок ред, а след това в Париж, които доведоха 5 медала, а след това в Амстердам, поставени в монета клетка 1 и 2 злато сребро. След третия Олимпийски игри Пааво осъзнах, че възрастта се усеща, а той искаше да завърши кариерата си в триумф на олимпийските игри през 1932 г., но МОК спряно участието си веднага след като научи, че маратон участва в аматьорски състезания и получава значително количество.

Нурми е удостоен с паметник, инсталирана в родината си, както и правото да носи олимпийския огън през 1952 г. в Хелзинки. Той се превръща в национален герой, славата на които все още не са разсеяни.

Марк шпиц

Друга легенда на американското плуване - Марк Шпиц, който спечели 9 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал в само два олимпийски игри през 1968 и 1972 година. Първото представление в конкурса от такъв мащаб е донесъл златото плувец 2 миниран в националния отбор. След 4 години във всички дисциплини, в които той е обявен Шпиц, той се превърна в безспорен шампион, спечелил 7 златни медала и да стане най-украсени американски игри в Мюнхен.

Карл Lyuis

Американската Карл Люис принадлежи на първо място по брой на спортни дисциплини, в които е посочено на олимпийските игри. До края на спортната си кариера, за да му се признае беше 9 златни и 1 сребърен медал. Първите Олимпийски игри, в които спортистът участва, е през 1984 г. Олимпийските игри, който се проведе в Лос Анджелис. В Москва през 1980 г., Люис е класирана като САЩ игнорира събитията в СССР, по очевидни политически причини.

Спортист стана шампион в такива типове като бягане на 100 метра, скок на дължина, релета и други. Той е бил член на екипа на САЩ по време на Олимпийските игри в Сеул, Барселона, Атланта, където той се показа като истински боец ​​и истински победител. И все пак един медал отиде при най-висок стандарт на Чарлз след обявяване на резултатите: Канадската Бен Dzhons, който завърши на първо място в надпреварата за 100 метра, по-късно е изключен от конкурса за вземане на допинг, а заглавието й е преминал към Люис.