Металист напусна Лига Европа - Лига Европа 2019 графика и класиране мач, резултатите

Металист спря в четвъртфиналите на ФК Metallist

Металист - Спортинг - 1: 1

Цели: Kristaldo (57) - Ван Wolfswinkel (44)

След 64 минути игра Xavier изпусна дузпа (вратаря)

може да се намери тук от данните за съвпадение.

След като бе победен в Лисабон в първия мач, Металист трябваше да спечели отново една цел, и за предпочитане в същото време да не пропуснете. От първите минути бе подчертано, че Харков много нервен, защото от това, което екипът Маркевич позволи много не принудени грешки.

Първият опасен момент дойде в 12-та минута, когато Cristaldo удари главата си, но пропусна целта. За втори път Харков заплаши врата Руи Патрисио само след 20 минути - Тайсън светна скорост и техници, но той не може да победи на вратаря.

Металист Преди почивката напълно пропусна незадължителна цел. допускат Капки за подаване, докато ван Wolfswinkel, скачане Пшеница и Обрадович, ръководител прати топката в нетната Goryainov.

През втората половина Маркевич издаден Девич, и почти веднага го изплаща дивиденти. След 57 минути игра Marco успешно пусна топката да се движи Cristaldo, който от 12 метра, след като удари Rui Patrício.

След още пет минути украинския нападател спечели дузпа. Напоследък обаче Харков напълно забравил как да удари наказание, така че този път нека Хавиер Rui Patrício да се превърне в герой от Лисабон.

По-късно Спортинг почти целия екип се премества в отбраната и Металист, въпреки всички усилия, не е в състояние да извърши животоспасяваща втори гол.

По този начин, да играе наравно, Металист загубен с общ резултат с резултат 2: 3. Спортинг ще играе в полуфинала с Атлетик Билбао, който е по-силен от Шалке. Прави впечатление, че на втория полуфинал ще бъде напълно Испански - Валенсия ще играе срещу Атлетико (Мадрид).