Интересни факти за Летните олимпийски игри, които може да не знаете

Фактът, че традицията на Олимпийските игри, които са съществували в древна Гърция, е роден като част от религиозен култ, всеки знае. Игри, проведени с 776 преди новата ера. д. в 394 п. д. Общо 293 олимпийски игри в Олимпия, които се смятат за свещено място от гърците. Олимпия беше името на игрите.

И сега селекция от интересни факти, които най-вероятно не са били известни до днес.

Знаете ли, че на първо място в съвременната история на Олимпийските игри, през 1896 г., която не е предоставена златни медала. Най-високото отличие бе сребърен медал и маслиново клонче, както и в древногръцките олимпийски игри. Второто място е награден с бронзов медал, и взе трети кръга и дори без да спечели.

Знаете ли, че по време на Олимпиадата-1900 е направен уникален спортист: не само, че никой не си спомня името му, той все още е най-младият олимпиец за всички времена.
В холандския гребане екип липсваше един член, и те просто говорил с един френски момче да се присъединят към тяхната работа. Според свидетели оценяват по външен вид той е бил на десет години.

Знаете ли, че през 1904 г. на Олимпиадата в Сейнт Луис американски спортист Lortz успя да достигне с кола голяма част от разстоянието, а след това се завтече красиво последните четири мили. Но той е осъден и дисквалифициран от скандала.

Знаете ли, че първият американски олимпийски шампион при жените стана толкова случайно. Margrett Абът е пристигнал в Париж за изложбата, и там видях преминаващите състезания по голф. Тя реши да се опита силите си и спечели. Само при пристигането си у дома в САЩ, тя научава, че е първата американска жена, която спечели олимпийското злато.

Знаехте ли, че най-парадоксално стана олимпийски шампион. Per Де Кубертен. За първи път в практиката на съвременните Олимпийски игри за негова инициатива Baron Програма V олимпиада в Стокхолм са били включени (1912 г.) на изкуството състезания. Сама по себе си инициатор на идеята за художествени конкурси участва в "Литература" под псевдоним. Неговата "Одата на спорта" е отличен със златен медал Друг медал след това имам Uolter Uaynens, който е роден и живял до 18-годишна възраст в София, най-V Олимпиадата спечели златен медал в категорията на "скулптура". Интересно е, че той е един от двама души в историята, които са станали prizora като спортни и художествени конкурси. Той се открояват с по-ранната стрелбата. Друг мъж - унгарски плувец и архитект Алфред Хайош (живял 1878-1955).

Знаете ли, че игрите XV олимпиада, която започна през 1952 г. в Хелзинки, така че технически погледнато, последният. За след това президентът на МОК Зигфрид Едстрьом на заключителната церемония, извършване на тържествена реч, така погълнати, че той е забравил да каже ключовата фраза: ". XV Олимпийски игри се отлага" Затова формално игри 1952 не е приключила.

Знаете ли, че след като олимпийски шампион почти лишени от награди заради неприличен жест. На Олимпиадата в Москва през 1980 г. целият стадион пристрастията си - за полюс vaulter Волкова. Но той спечели полюс Владислав Kozakevich. Веднага след победата му Kozakiewicz показа на феновете тук е жест, за който той искаше да лиши златен медал:

Полската делегация обяви официално: огъната ръка поради спазъм. Медал наляво.

Знаехте ли, че първата семейна двойка да спечели медал на Олимпийските игри са направили това през 1952 г. в Хелзинки. Златни медала на игрите спечелиха съпруг и съпруга, действащи в различни видове програми - бегач на дълги разстояния Емил Затопек на Чехословакия (Емил Затопек) и съпругата му, хвърляне на копие, Снегорин Дана Zatopkova (Dana Zatopkova).

Знаехте ли, че официално най-младият шампион на Олимпийските игри и всичко беше на 11 години. Този гръцки гимнастик Димитриос Loundras и той участва в първите модерни олимпийски игри през 1896 година. Между другото, аз имам бронзов медал. Въпреки това, за да бъде по-бързо, по-високо и по-силен, не се издирва. Борса спорта на морска College. Се издига до ранга на адмирал, се бори и в двете световни войни, загинали в '84.