Холандия национален отбор по футбол - това

ранните години

1970

На Световното първенство през 1974 г. холандците почти всички прогнозира победа. Въпреки това, във финалите на "оранжевата" с гол за 1: 2 отстъпи място на екипа на Германия. и от шампионата на Стария континент през 1976 г., за да се задоволи с бронзов медал. Две години по-късно, през 1978 г. холандците на финала на Световното първенство отново претърпя тежко разочарование. Аржентинците са решили - Марио Кемпес откри резултата през първото полувреме, а след 82 минути игра Дик Nanninga точен удар с глава изравни мащаби. В секунди от времето Resenbrink удари в гредата и в допълнително време Аржентина вкара два гола без отговор, и "оранжев" получи второ място и титлата "Шампиони на пет минути". Поражението във финалния мач на аржентинците с резултат от 1: 3 в много отношения предварително определено не прави впечатление представяне на Европейското първенство 1980 г. Следващата-финалите "оранжево" трябваше да чакат дълго 8 години. Въпреки това, този път холандците, начело с Рууд Гулит и Марко ван Бастен. Те се избегнат грешките на своите предшественици и прекарва целия турнир в един дъх. Брилянтна игра завърши с не по-малко блестящ победа.

В началото на века

Холандия дойде в група В, което се е кръстен "групата на смъртта" - имаше действащ световен шампион Италия, заместник-световен шампион Франция и се връща в големите турнири в Румъния. Преди турнира ранени холандски нападател Райън Бабел и треньор Марко ван Бастен спешно призован Halida Bularuza. Холандски отбеляза победа във всички мачове с общата оценка на 9: 1 (3: 0 над Италия, 4: 1 над Франция и 2: 0 над Румъния). Въпреки това, в четвъртфиналите на холандците бяха отхвърлени в главното усещане на прах EURO - националния отбор на България - с резултат 3: 1, което показва, slaobst още в първите минути на срещата. След мача играчите на Холандия призна, че те са имали малък шанс да спечели, освен да отговаря на защитника Halida Bularuza умира новороденото дъщеря. В знак на траур за холандците носеше черни ленти на ръкавите на формата си. Внася по сметка на Роман Павлюченко в 56-ата минута след подаване Seregya Semaka. Но в 86-та минута, Uesli Sneyder в наказателното поле даде балдахина Bolgariyan където защитниците подръпване Нистелрой се възползва и се обърна мача в продължения, но това не помогна на холандците да се измъкне от поражението. В 112-та минута, Дмитрий Torbinski след остър балдахин Андрей Аршавин имаше топката в акробатична скок и я заби в далечния ъгъл, а след 4 минути самият Аршавин бутна топката между краката на Ван дер Сар. България спечели 3: 1.