7 мъже, които са спечелили Шампионската лига като играч и треньор - Футбол новини HD

Арутюнян Вардан - че големите играчи могат да бъдат страхотен екип.

В тази връзка искам да насочим вниманието Ви към Седем футболни легенди, които са спечелили най-престижния трофей като футболист и треньор.

7. Мигел Муньос

Като играч: 1956, 1957, 1958 # 40; "Реал" Мадрид # 41;

Мигел Муньос бе един от основните играчи "Blancos" в средата на терена. През 1958 г. той вкара хеттрик от победи в Шампионската лига, но не действа на финала. Въпреки това, опитът му е от решаващо значение за "Кремообразната" в vyzdnyh мачове в четвъртфиналите и полуфиналите на турнира.

Като треньор: 1960 1966 # 40; "Реал" Мадрид # 41;

Муньос завърши професионалната си кариера, след като спечели през 1958 г. и веднага започва да преподава основите на треньор. През следващия сезон той ръководи "Royal Club" и продължи победния път. В Глазгоу, тя е под негово ръководство "Трансформърс" спечели "Айнтрахт" с резултат 7: 3 и стана победител в Шампионската лига. В допълнение, Муньос спечели пет титли в един ред Ла Лига, а през 1966 г. му втори Шампионската лига.

6. Джовани Трапатони

Като играч: 1963 1969 # 40; "Милано" # 41;

Трапатони винаги е играл opornika позиция, той е известен с опустошителните си умения. Така беше и през втората половина на финалния мач през 1963 г., когато Джовани нищо не е позволено да направи ужасна Еузебио. "Милан" спечели "Аякс" Шест години по-късно, с резултат 4: 1. Трапатони след това плътно затворени 19-годишната Йохана Kruiffa.

Като треньора: 1985 # 40 "Ювентус" # 41;

Трапатони стана ментор "старата дама" през 1976 г. и спечели всичко, което може да бъде шест титли в Серия А, две италиански чаши, Купата на УЕФА, Купата, Суперкупа на УЕФА и Купата на Intercontinental.

Разбира се, възможността да спечели Интерконтиненталната "Ювентус" получи купа, след като спечели Шампионската лига през 1985 г., което е повече и не забравяйте, трагедията на "Хейзъл". В резултат на падането на стените на една от трибуните уби 39 привърженици на италианския отбор.

Като играч: 1971, 1972, 1973 # 40; "Аякс" # 41;

Един от най-великите играчи в историята на футбола, Кройф играе на позицията напред на феноменален "Аякс" и неговата "тоталния футбол" в началото на 1970-те години. "Аякс", Кройф стана първият отбор, след като "Реал", която е в състояние да спечели три от Шампионската лига в един ред. Йохан беше играч на ненадминат визия, технология и майсторство.

4. Карло Анчелоти.

Да, това е 11-ти номер, който се намира в непосредствена близост до футболните "богове" от онова време - Рууд Гулит, Франк Рийкард и Марко ван Бастен. Тя - Карло Анчелоти. Подкрепата на "Милан" в средата на терена. Италианската надеждно играе opornika отбор Ариго Саки.

3. Франк Рийкард

Ариго Саки прекласифицирани Франка Raykarda от центъра на защитата в защита халф, поставяйки я изпреварил легендарния квартет. Холандски треньор използва като основен плеймейкър в следните европейски първенства.

2. Пеп Гуардиола

Неговите усилия дадоха плодове. Пеп получава работа в "Барселона". Гуардиола два пъти не успя да спечели Шампионската лига. И двата финала бяха неуспешни за "MU" Фъргюсън - 0: 2 и 1: 3.