Видове самостоятелна работа на студентите в изследването на текстове от специалитети

Една от основните задачи на този етап е да запознае студентите самостоятелна работа с текстове в тяхната специалност.

Запознаване на студентите да работят самостоятелно, обогатяване на учебния процес с най-новите постижения на местни и световната наука, способността да ги прилага на практика е един от проблемите на днешния ден.

В условията на интензивно развитие на науката, техниката, технологиите за образователната система, наложена изисквания, като например развитието на умения за индивидуална и самостоятелна работа, творчество на студентите индивидуално обучение.

В момента най-важното е развитието език на учениците, възможността да изразят своите мисли, да бъде в състояние да слуша събеседника, за да могат да се допълват мнението на събеседника.

Когато се работи с текстове по специалността извършва задачи, като например:

- Какво означава изразът "стимули за работа" на? Опитайте се да го обясня. Помолете свой приятел да се оцени отговора си.

- Кажи ми, какво бихте препоръчали на приятелите си:

а) прочетете интересна статия в списание;

б) да гледате телевизионна програма на тема: ". Какви специалисти са длъжни да съвременното общество"

Помолете свой приятел да отговори на въпроса: "Какво е идентичност?". Допълнете своя отговор.

За развитието на речта на учениците, като каза, че техните мнения са поговорки, афоризми и поговорки на учени и т.н. Например:

- Как разбирате следния израз: "Науката вече се превърна в непосредствена производителна сила"? Отговор Аргументи примери.

- Както знаете израза: "Един човек, който е направил труда да научи другите, без да се налага да правят дълбоки познания идва неморално" (Хелвеций)?

Подкрепете отговора си.

- Кажи ми, какъв човек може да се нарече честно ли е? Всеки студент изразява своето мнение.

- На радиото и телевизията редовно разказа за научни открития. Можете ли да ни кажете за една от тези програми, която ви харесва, не забравяйте.

Прекарайте в груповата дискусия на тема: "Можем ли да направим сега научни открития?"

- Какви качества, според вас, трябва да има лице, което може да се направи на откриването?

- Кажете ми, как да се разбере думата "бизнесмен". Твърди примери отговор.

-Кажи ми, какво бихте препоръчали на приятелите си:

б) гледате на предаване телевизия. В къщата са дадени задачата на творческа природа: Подгответе материал за телевизионната програма "Кръгла маса" на тема: "Защо ние вярваме, че икономиката професията творчески"

-Подгответе информация за програмата по телевизията по проблемите на икономическото развитие. Че това беше казано от президента Ислам Каримов, водещи икономисти?

Телевизия, радио, преса се говори за най-често срещаните професии. Каква кариера да ви кажа?

Тези работни места помагат на учениците да мислят правилно, правото да изразят мнението си, развиват речта им.

Нуждаете теза или курсова работа по психология или педагогика?