Васил Ломаченко и 14 различни олимпийски шампиони в бокса - спортни, фитнес, здраве

Бокс - един от най-старите спортове в света. От 1904 г., по бокс е включен в програмата на съвременните олимпийски игри. Историята на този спорт е пълна с интересни факти, куриози и усещания. От дните на древна Гърция, че не е достатъчно изключителни шампиони, чиито имена са станали легендарни, и техните постижения завинаги изписано със златни букви в енциклопедията на световния спорт. Защо са постиженията на крал Мохамед Али бокс, непобеден Роки Марчиано и най-богатият спортист Floyda Meyvezera.

Днес бокса е не само олимпийски и професионалния спорт, но и много популярен сред феновете, които провеждат масата на различни турнири и първенства.

Почти всеки спортен магазин стоки, можете да си купите ръкавици, шапки, всички видове защита, круша и разнообразие от други съоръжения или оборудване за бокс. В интернет има огромно разнообразие от магазини, които са препълнени с стоки за бокс. Така например, в онлайн магазина sportfayter.rf можете да си купите почти всичко необходимо, както за начинаещи любителски и професионални боксьори. Бокс се превърна в един от най-популярните и най-наскоро и наличните спортове. Много фитнес клубове отворени всички видове раздели и разделения в бокса.

За бокса и известни боксьори, писахме няколко пъти, и в тази статия решихме да ви разкажа за всички боксьори, които не успяха на няколко пъти да спечели златен медал на Олимпийските игри. Те, между другото, не е толкова много. Доста често, много боксьори, който печели олимпийски игри, оставени на професионалистите. Така беше и с Мохамед Али, Vladimirom Klichko, Ленъкс Люис, Джордж Форман и др. В олимпийските спортове, най-вече забави за дълго време, представителите на тези страни, където професионалният спорт е тема табу. Така че тук и да отидем.

Оливър Кърк. 1904

Йежи Zdislav Kuley. 1964 г., 1968

Полякът Ezhi Cooley беше един от малкото боксьори на онова време, който беше в състояние да разбие хегемонията на съветските и боксьори на Куба-шампионите. Осморен шампион на Полша спечели златен медал на Олимпийските игри в Токио и Мексико Сити. Boxer е състезавал в полусредна категория. На про пръстен Cooley похарчени 348 мача.

Борис Лагутин. 1964 г., 1968 г., бронз през 1980 г.

Олимпийски дебют на младия 22-годишният боксьор Alekseya Lagutina проведе в Рим. Тук спортистът е удовлетворен само с бронз. Но четири години по-късно, легендарният боксьор е бил в състояние да докаже, че в първата си титла в средна на връстниците му не го правят. Резултати Токио съветски състезател е в състояние да потвърди, четири години по-късно.

Ангел Herrera Вера. 1976, 1980

Ангел Herrera - кубински боксьор, който успя да спечели 2 златни медала и да се знае горчивия вкус на олимпийския бойкот. През 1984 г., спортистът имаше чудесна възможност да се превърне в олимпийски шампион три пъти. Но вместо победа в Лос Анджелис, че е доволен от наградата злато в международни състезания "Дружба-84", организирана в социалистическия лагер за представители на страни, които бойкотираха Игрите в Съединените щати.

Ектор Vinent, подобно на други кубински спортисти също страдат заради политиката. Спечелването на 2 златни награди спортист стана ограничава да пътуват в чужбина. Очевидно това е твърде притеснен, че Vinent последва примера на своите сънародници и за професионална кариера в САЩ ще избяга. Вярно боксьор самият е бил критичен към про бокс, вярвайки, че с този спорт той няма нищо общо.

Друг боксьор, който е в близост до три победи на олимпийските игри - Олег Saitov. Спечели олимпийския турнир в Атланта и Сидни, 30-годишният боксьор е бил в състояние да спечели бронзов медал в Атина, повтаряйки най-забележителното постижение Лагутин.

Gilerme Rigondo име е известно, че много боксови фенове. След кубинския един от малкото представители на "Острова на свободата", която след брилянтна олимпийски кариера направи име за себе си в про бокс. "Jackal" е световен шампион във втората категория петел шампион, WBA, WBO.

Друг представител на Куба, който спечели 2 златни медала. Kindelan, който се смята за един от най-добрите олимпийски боксьори състезавал в лека.

Български боксьор Алексей Тишенко стана двоен олимпийски шампион в '24. Още в олимпийски боксьор на 27 той завърши кариерата си, както и професионалисти никога не е възнамерявал.

Васил Ломаченко - един от най-добрите боксьори в историята на съвременните олимпийски спортове. Говорейки по време на Олимпийските игри в Пекин и Лондон, Базил никога за миг даде възможност за съмнение, че се равнява на олимпийския боксов не е себе си. Обръщайки се към професионалисти, Ломаченко във втория борбата успя да стане световен шампион. Днес Ломаченко много легендарни боксьори и треньори като един от най-обещаващите и талантливи бойци в света.

Ласло Пап. 1948, 1952, 1956

Ласло Пап - един наистина световен боксов легенда. Унгария стана първата в историята на бокса олимпийски шампион три пъти. Кой знае какво щеше да е професионалната си кариера, ако унгарските власти не са забранени László акт сред професионалистите.

Теофило Стивънсън. 1972, 1976, 1980

Теофил Стивънсън - друга легенда на световния спорт. Изненадващо, кубински боксьор е заслужил майстор на спорта на СССР .... Това заглавие на приятелска страна боксьор бе през 1972 г., когато той спечели първия си олимпийски златен медал. Любопитното е, че след 8 години, в крайна мач на Олимпийските игри в Москва, Стивънсън победен съветски боксьор Петър Zaeva. Кой знае, можеше да го заслужава, ако знаеха, че Теофил спечели спортист на СССР?