пет точки

Фьодоров притежава уникално постижение - той вкара всички цели на отбора си в играта, включително и за победител в продължението, което нито преди, нито след това не може да бъде всеки един играч. Сергей е първият хокеист в историята на "червените крила", които успяха да се удари портата съперници пет пъти в един мач. Чудя се как той се отразява на постигането на разпределението на гласовете при определяне на победителя в "Cellcom Trophy" -96? Тя Фьодоров бе избран най-добрият отбранителна напред през сезона.

Преди сблъсъка с "мълния" словашки снайперист игра преживява спад - само 3 гола в 18 мача. "Когато аз бях помолен преди мача, ако си промених стика на късмет, аз отговорих:" Не, вместо това сега имам нов чифт ръце ", - пошегува Bondra. За да буквално еднолично унищожи "Тампа", Питър взе само 4 минути, 12 секунди и 4 удари във вратата,. Четири гола за периода - повторение на запис лига - знак, че заловен Bondra в първия сегмент на мача. Въпреки факта, че партньорите играе Bondra до края на редовното време, той успя да вкара само един гол повече.

Новобранец Лига сезон 1987/88 в мача срещу "Ракетите" мълча до средата на втория период, а след това се изпраща до портата Даниел Bertoma 4 гола във втория сегмент на мача, като по този начин повтаря рекорда НХЛ. Неговата петата шайба той вече отбеляза в края на мача, като по този начин завинаги в Почетната книга записите на клуба. Зрителите, които дойдоха онзи ден на стадиона, съзнателно платени пари за билети: в мача също видяха четири мача, а екипът вкара 254 за две наказателни минути.

Супер Марио прави трик с пет гола в един мач четири пъти в кариерата си, но играта срещу "дяволи" дори от тази серия се отличава (където гостите perebrosali домакини 35-19). Неговите пет гола Lemieux вкарани в пет различни начина: в равни композиции, които в по-голямата част, малцинството, с куршуми и празната мрежа в. В същото време, той решава да остане, защото другите опции за изпращане на шайбата във вратата на опонентите в хокей, никой не е измислил. Трябва да добавя, че за 5-те цели той добави по 3 асистенции. New 1989 Марио се срещна с ранга на голмайстор в лигата, се налага да му кредит 106 точки в 36 мача.