отбор на България победи тима на Швеция в първия мач на Световното първенство по хокей на новини от голям град

Срещата завърши с победа в Кьолн Bolgariyan в дузпи

Владивосток, събота, 06 Май. РИА Vladnews.

национален отбор на България спечели със силна воля победа над шведския отбор в началото на мача на Световната първенство по хокей, съобщава РИА VladNews позовавайки ТАСС. Срещата, която се проведе в Кьолн, Германия, завърши с победа за Bolgariyan в престрелка с гол за 2: 1.

Bolgariyan са имали подобен опит на двамата играчи на хокей повече - вратарят Андрей Василевски, се удари в офертата, но не играе в Торонто, и препраща Иван Telegin, Вадим Shipachev Евгени Dadonov, Владислав Namestnikov, Никита Kucherov и Артемий Panarin.

Както се очакваше, първият мач на турнира с участието на българския отбор бе разпродаден. Около и вътре в арена на всяка стъпка може да бъде чут руската реч, защо да не е чувството, че мачът се проведе в България. Още преди началото на играта, стана ясно, че планът ще подкрепят предимствата на българския национален отбор.

Тя осигурява бяха предоставени "Lanxess Arena" две дузини шатри с храна и наливна бира, магазини с сувенири и няколко области, в които са били различни видове развлекателни дейности. Също така, района около стадиона ще има повече от броя на колоните, от които звучаха песни, специално поканени диджеи.

Организатори на събитието разказаха ТАСС, че според техните очаквания, феновете в Кьолн ще се продават повече от 115 хиляди литра бира и 70000 колбаси.

Дълъг колан, но бързо се

Започнете Countdown за шведския отбор, който е в състояние да реализира своето предимство в 15-та минута на мача - шайбата вкара Илия Линдхолм. По време на втората двадесет минути успя да изравни играта, но предимството на удари във вратата, все още остава за шведите - 17-13.

В последната игра сегмента на играта се обърна с главата надолу. Bolgariyane оползотворени напълно инициативата, която е 44-та минута доведе до удар - отбеляза Сергей Андронов, който е подпомаган от Александър Barabanov и Иван Provorov. Wards Олег Znarka имал много възможности да поведе, но в последния етап те не са имали късмет. В резултат на това Bolgariyane perebrosali съперници с огромно предимство - 14-3.

победител Продълженията не се разкрива, и мачът отиде в поредица от престрелки, в който преди всичко възхвала играе вратарят Bolgariyan Андрей Василевски. Вратаря и трите изстрела на целта си. Победата срещу България, подадена точен удар напред, "Чикаго" Артемий Panarin.

След края на срещата треньорът на тима заяви, че в първата част на мача, шведите са действали по-добри във втория - Bolgariyane. "Започнахме да се охлади и са в състояние да се разграничат една добра идея да играете игра в малцинство съперник на много по-добре похарчени втората част от играта." - каза главният треньор на Рикард Grönborg в Швеция.

"Играе с добро владеене на третия период е успех, малко променена, тя даде своите резултати Ние ще се подготвят за следващия мач ..", - каза Znarok.

Юнайтед в един камера

Според заместник министър-председателя Виталий Мутко България, българския екип за началото на турнира беше добър мач. "Имаме млад отбор, а днес той е забавно да се играе в играта с сериозен претендент, особено в третия период Brilliant шайба е хвърлена (Артьом) Panarin, -. Саид Мутко ТАСС. - Победата ще даде увереност, аз се надявам, че в бъдеще отборът само ще добавим че резултатите ще бъдат още по-добри, просто отидете! ".

Президентът на Международната федерация по хокей на лед (IIHF) Рене Fasel имаше удоволствието с въвеждането на извънреден труд на новия формат на световното първенство игри ", три на три". Този формат се използва само на предварителен етап - отборът с трима полеви играчи на хокей играе пет минути.

"Както можете да видите, 18 хиляди души се изправиха, когато двата отбора имаха шансове за гол в продължението, - Fasel каза. - Хокей - това е емоция, като всяка игра, това е страхотно за зрителите в последния период на българските играчи често се измъкне. и те изглеждаха много по-добри О, и куршуми. - тя винаги е лотария, но ми се струва,, Bolgariyane в последните 20 минути изглеждаше по-добре ".

Резултатът от първия мач от Световното първенство по футбол трябва да служи за укрепване на екипния дух, казва старши вицепрезидент федерация по хокей България и началник на генералния щаб на националния отбор в турнира Роман Ротенберг.

"Отборът се събраха, погледна един юмрук, - каза Ротенберг. - Това е първата игра, че е важно да се укрепи духа на отбора и бие толкова силен противник екип трябва да се подобри нивото на игра и в бъдеще, за тази първа стъпка е било взето бих избирам целия екип, особено .. Василевски, това е тест за него, той е достоен за това изтече, той е най-добрият на корта. "

Вторият мач на турнира на българския национален отбор ще проведе срещу отбора на Италия на 7 май. Срещата ще започне в 13:15 MSK.