Национален отбор по футбол на Германия

Германия отбора - отбор, представляващ Германия под егидата на ФИФА, четворната световен шампион и европейски шампион три пъти. Освен това Германия четири пъти стана вицешампион на света, а същото е бронзов медалист, е трима заместник-европейски шампион и два пъти бронзов медалист. Днес германският национален отбор е един от най-силните и най-известните футболни отбори в света.

История на немския национален отбор

Преди образуването на националния отбор, екипът, който представляваше Германия се проведе на 5 неформални мача срещу английски отбори. В началото на ХХ век, германската футболна асоциация е създадена (DFB). Въпреки това, официалният дебют Мачът се състоя само през 1908 г. срещу Швейцария (Швейцария 5: 3 Германия).

Германския национален отбор и на Световното първенство

В първия Mundial, която се проведе в Уругвай, екипът немски не е участвал, но след 4 години на Световното първенство е успял да вземе трето място в Италия.

След този местен успех на световната сцена, германците показаха слаба игра, която ги остави без Световната купа 1938 После глобален форум не се провежда заради Втората световна война, а след края Германия бе спрян от състезания по футбол, докато 1950.

Край дисквалификация точно в световния шампионат в Бразилия, но за "орлите" не отиде, защото футболна асоциация немски не е включена в ФИФА. Само през 1954 г., DFB и ФИФА възобновиха сътрудничество, то тогава беше, че отборът на Германия (ФРГ) спечели първата си световно първенство, което се проведе в Швейцария. В първенството, германците, заети на второ място в групата, губейки само за Унгария. В ¼ финалите преодоляха Югославия и Австрия ½. Финалът "орлите" се срещнаха с техните престъпници срещу Унгария, отмъщение провали, Германия спечели с 3: 2.

След два неуспешни опити за Световното първенство по футбол, футболна асоциация немски създаде професионална лига в страната, по-известен като Бундеслигата. През 1966 г. германците водени от Gelmut Шон, с когото екипът и отидоха на световното първенство в Англия. Успешно преминава груповата фаза, отборът последователно почука Уругвай и националния отбор на СССР във финала на германците бяха в очакване на Англия е домакин на турнира. В последния мач в "Уембли" завърши в скандал, който все още остава в паметта на много свидетели на тези събития. Времето за регулиране завърши 2: 2 в продълженията на британския се вкарват головете, които, всъщност, не е било (основната съдията не е видял епизод, но страничният рефер на СССР погрешно кредитирани гол), но Англия успее да отбележи още едно, което в крайна сметка доведе те печелят у дома Mundiale.

Световно първенство по футбол 1974 Германия е действал като домакини на първенството и не е имал място за грешки, че екипът успя добре. Германия премина успешно първата квалификационна група, а след това спечели на втория, който дава директен билет за финала. В последния мач на Германия победи националния отбор на Холандия - това е вторият път Германия спечели Световната купа.

Германския национален отбор и Европейско първенство

През 1972 г. на германския национален отбор за първи път играе във финалите на Европейското първенство, както и първия опит за спечелване на турнира. Тур германци първи надвиха домакини турнир екип Белгия (1: 2), и на финала подредени със СССР (3: 0). Следващият "EUROFORUM", която се проведе в Югославия "орлите" отново достигна до финала, където само дузпи, даде път на Чехословакия. Трета поредна Европейско първенство бе много успешна за германците, екипът уверено зае неговото група, а в последните благодарение на гол на Хорст Хрубеш в последната минута да победи Белгия.