Купа Стенли - източник на добро настроение

Купа Стенли (роден на Купа Стенли.) - хокей на обществена поръчка, представя ежегодно на победителя от серията в плейофите на Националната хокейна лига. Първоначално, чашата се нарича "Hockey Challenge Cup" (Dominion Hockey Challenge Cup). Cup представлява огромен сребърен ваза с масивна цилиндрична основа.

Купа Стенли, първоначално декоративна купа, купен за 10 гвинеи ($ 48.67 USD) генерал-губернатор на Канада Фредерик Артър, лорд Стенли на Престън през 1892 г. в Лондон. Първоначално наградата присъдена на най-добрият отбор аматьор в Канада.

Първоначално лорд Стенли въведени няколко правила за възлагане на купа:

* Cup е и награда за победителя в лигата, в която екипът играе шампион.
* Първенство не стават собственост на шампиона на отбора.
* Попечители купа имат последната дума във всеки спор, свързан с възлагането на Купата
* Кандидатите трябва да са във владение на Купата, за да спечели шампионата на своята класа.
* A серия от мачове за притежание на Купа Стенли се състои от една, две или trehmatchevuyu серия по взаимно съгласие на кандидатите. Всички мачове бяха проведени в дома арена на кандидатите, въпреки че датата и часа на мачовете има право да назначава пазители купа.
* Билети за мачовете трябва да бъдат равномерно разпределени между отборите, претендентите.
* Лигата не може да претендира за купата два пъти в един сезон.
* Шампион на отбора е длъжен да върне на попечителите купа в добро състояние и когато го изискват.
* Екип шампион има право да добавят към сребърен кръг Купа възпоменателен надпис на победата му.

За първи път купа Стенли бе присъдена на екипа "Монреал ААА" през 1893 г., шампион на Аматьорска асоциация по хокей (Amateur Хокей асоциация, AHA), а най-силният хокейна лига.

През следващия сезон титлата шампиони на екипа на Аматьорска асоциация по хокей (AHA) спечели "Монреал Viktoris". Тя трябваше да играе на финалния мач с екип студентка в университета в Онтарио Куинс. Въпреки това, "Viktoris" избра финалната изложба игра в Ню Йорк, така че попечителите на Купата бе решено да се примири срещу студенти последна купа Стенли - ". Монреал ААА" Ако AAA полза на студентите, те преминават Cup "Viktoris". В резултат на това, което се е случило - monrealtsy спечели един вид "полуфинал" с резултат 5: 1 и "сребърна купа" гравирано име ... "Viktoris Монреал."

днес Купа Стенли

След разширяването на НХЛ в 70-те години на XX век, Купата Стенли играе на 16 най-добри отбора в редовния сезон НХЛ в серията до четири победи. Въпреки това, сред 16-те най-силните клубове не е задължително да попаднат в Топ 16 от точките за отбора.

От средата на 90-те години след разширяването на Лигата, клубовете са разделени в 6 дивизии и две конференции, а в плейофите от осем отбора от всяка конференция, с победителите в поделенията се изправи в плейофите в никакъв случай и "засяват" в челната тройка независимо от резултата.

Гравиране на Купата

Всеки един от играчите, които са спечелили купата, има право да го закара до дома му за един ден.

Сергей Фьодоров след това в Москва не дойде, и Владимир Константинов предотвратена сериозна вреда, нанесена в автомобилна катастрофа.

Мнозина не знаят, че "пътува" копие на Купа Стенли, и тя се присъжда след победоносна мач. Оригиналът е в Хокей на Залата на славата в Торонто. поставки за чаши имат право да се докоснат до мощите.