Барикело, Рубенс

Е най-опитен пилот в историята на Формула 1. В момента се нарежда единадесета [1] между всички шофьори в историята на брой отбелязани точки за кариера.

Както Аертон Сена. Рубенс родом от Сао Пауло. града, където се намира Интерлагос веригата. Барикело е постоянен спонсор на фирмата производител "Arisko" напитка.

Ранна кариера

Следващата стъпка в кариерата на бразилеца стана британската Формула 3, в който той става шампион, в навечерието на един бъдещ опонент на Формула 1 Дейвид Култард. През следващия сезон Рубенс взе участие в шампионата на Формула 3000 в отбора на "Il Бароне Rampante", завърши сезона на трето място.

В резултат на произшествието водачът счупи носа си и ранените ребра. Още на следващия ден той се е намирал на пистата, въпреки че е бил принуден да пропусне състезанието. В събота в квалификациите беше убит Роланд Раценбергер. и неделя състезание - Аертон Сена.

Като цяло, сезонът беше бразилецът е по-добре от дебюта, а по-късно се оказа, беше най-доброто за бразилеца по време на изпълненията му за Йордания. Първият подиума в кариерата си за себе си и на първо място в историята на Рубенс отбора си се качил на Гран При на Тихия океан. въпреки успеха си в състезанието е резултат от събиране на по-голямата част от пилотите на топ отборите. В Спа Франкоршамп Рубенс във висша степен оправдава доверието на Eddi Dzhordana, спечели първия за себе си и за ирландския отбор пол-позишън. Въпреки това, състезанието беше много жалко за него - да спечели старта на състезанието и задържане на първата си позиция, Рубенс все пак се развива техния успех не можеше: prolidirovav половината от първия кръг, той е в първата атака дава позицията си пред Михаел Шумахер, но 19 скута бразилския и напълно разгърнати, а той не можеше да продължи състезанието. По този начин, в най-добрия си старт на кариерата си по това време, бразилецът не само може да спечели точки, но дори и да премине лидер поне една обиколка. В останалите 5 Гран При Championship три пъти Барикело завърши на четвърто място с 19 точки и взе 6-то място в крайното класиране.

Барикело се превръща в основен пилот на отбора. Въпреки това, сезонът се оказа провал като цяло. Бразилецът падна в 14 от 17-те етапа, но все пак не без чувство. Монако Гран при-97 се открояваше много трудно. Малко преди началото на ръмеше дъжд, който в първия кръг започва да набира инерция. Пилотите на мокра настилка започнаха да излитат един след друг. До 24 кръга 10 пилоти спряха борбата. Отделно от Шумахер, който се отдели по-далеч и по-далеч от преследвачите си и съотборника му Eddi Irvayna. който успя в продължение на десет обиколки, за да се изкачи от 15-ти до пети, дъждът бяха готови само "Йордания" команда и "Стюарт". 6 скута Рубенс зае второ място и уверено го държат цялата надпревара, и беше много близо до двете усещането в тази надпревара, а за следващия голям провал. Рубенс замалко да поведе в състезанието, когато, поради грешка в началото на Майкъл Ste Посветете колата му почти лети, но германското водача демонстрира висш пилотаж: Ferrari умело обсади на пластира църквата, той е в състояние да се обърнеш и да продължи движението си към победата. А 6 обиколки преди края в колата Барикело започнаха да се намали налягането в хидравличната система, Барикело драматично загубиха темпото, колата му с ивици шотландски тартан от двете страни може да спре по всяко време, но в крайна сметка нищо не се случи, той завърши на второ място, макар и загубени за победителя в състезанието почти минути. Въпреки този впечатляващ старт от сезона Рубенс чака разочарование. Завършете в точките той успя не повече, и подиум му не беше само единствената този сезон за него и екипа му, но като цяло, тъй като само хит на бразилеца в зоната на точките, а само точки на отбора за сезона.

Въпреки, че в първия си сезон за италианския отбор Рубенс призна за Михаел Шумахер. той успешно вкара точки редовно и завърши на подиума, се превръща в един от лидерите на шампионата. На Хокенхайм в Германия Барикело спечели първата си победа в кариерата, впечатляващо счупи осемнадесети място в началото. Когато започна да вали, Рубенс остана на петна. въпреки факта, че цялата задна част на областта започва да се променя гуми. Валежи мина малко над бавните ъглите на стадиона, оставяйки дълги сухи горски линии, които позволиха на Рубенс, за да успее. Сезон бразилецът завърши на четвърто място в генералното класиране. На следващата година, Барикело не спечели, но те често започна от първа позиция. Рубенс до края на шампионата Дейвид Култард се бореше с от "Макларън" за титлата вицешампион, но в крайна сметка остана трети.

Този инцидент предизвика много остра критика в медиите, насочени предимно срещу Жана Todta и Рос Браун. лидери на «Ferrari». FIA. След като разгледа жалбата, отказа да направи преглед на резултатите от състезанието, заради забраната за отборни заповеди е не по правилата. Ездачите и екипа са глобени само за действията на подиума. Въпреки това, този конкретен инцидент доведе до промени в правилата: че е забранено да се даде тези заповеди състезатели. Шумахер, чието изображение е пострадала от инцидента в края на сезона "платила задължението си" Рубенс, да се разпространява до финала на Гран при на САЩ. Целият екип, включително и Михаел Шумахер, е работил в вицешампиони на бразилеца - дава възможност да се вземе второ място в шампионата при пилотите.

През първото Гран При за сезона стана ясно надмощие «Браун ГП» екип. стават аутсайдери Вчерашните работят шоуто. Рубенс Барикело квалификационен курс е по-бърз от съотборника си, но в последен опит да допусна още полпозишън за Дженсън Бътън. Старт на състезанието по бразилско водачът не е - тя се превърна в често явление по време на сезона на Барикело. Само Фетел и Кубица сблъсък в края на състезанието Рубенс позволи да се изкачи на второто стъпало на почетната стълбичка, а отборът спечели дубъл в първото си състезание.

В Голяма награда на Малайзия Барикело отново той не блести и загубиха своя партньор в проведена в екстремни условия на състезанието. Бътън спечели и Барикело е доволен от 5-то място и само благодарение на спирката на състезанието и Рубенс половина точки зад в генералното класиране от Бътън от само 5 точки.

В китайската Гран при Барикело за първи път през сезона, за да изпревари съотборника си в квалификациите, но в надпреварата дъждът отново бе зад него. По това време дубъл беше екипа на Red Bull и Dzhenson Batton зае трето място, малко по-напред от бразилеца, като по този начин се увеличава разликата в генералното класиране до 6 точки.

Много е трудно за Барикело се оказа Гран при на Бахрейн. В резултат на това той завърши едва петата, докато Бътън спечели трета победа и увеличи преднината си до 12 точки. В испанската Гран при бразилецът бе водещ половината от състезанието, но след спирка яма беше зад партньора си, което води до емоционални изявления Барикело след състезанието. В Монако пилотите «Браун ГП» отново печели дубъл, но в същия ред. В Турция Барикело слезе по технически причини, а Бътън спечели шеста победа, за увеличаването на пропастта на съотборника на максимума на сезона 26 точки.

Във Великобритания, Барикело най-накрая за първи път пред Бътън в надпреварата, като финишира трети. Но в Германия отново той загуби с Дженсън един ред, като финишира 6-ти.

Гран При на Унгария е "черен" за Барикело. Не само, че той не е преминала през третото сегмент и загуби Бътън в квалификациите, така също и за съжаление Инцидентът е станал, когато чипа от колата Барикело падна тежко на каската на Фелипе Маса, която му създава сериозни наранявания, които донесоха маси от участие в шампионата. В състезанието Рубенс не успя да отбележи в точките, а Бътън е 7-ми.

В Валенсия, Барикело бе най-накрая успя да спечели в Спа завърши на 7-мо място в горящата кола, а съотборникът слезе и Италия спечели втора победа, намаляване на разликата в генералното класиране на 14 точки. Изглеждаше, повратна точка, но Бътън е тихо прекара остатъка от състезанието и Барикело не успя да направи чудо, но анкета на празни цистерни в Бразилия изглеждаше впечатляващо, но състезанието бързо сложи всичко на мястото си. В крайна сметка, Барикело стана третият в генералното класиране, като Червения бик значително добавя по време на сезона и Фетел стана вицешампион. В offseason, екипът е бил продаден на Mercedes, както и пилотите напълно променени. Барикело е подписал договор с Уилямс, тъй като той се интересува от Макларън, но по времето, когато е подписан договора. с Уилямс.

Статистика и записи

Рубенс Barrikello изминали повече от 15 000 патрона за първи път в историята на Формула 1 Гран при на Канада, след като кръгове за своята сметка 15 010 [4].

Във Формула 1 Рубенс Барикело похарчени 326 Grand Prix, което е рекорд в историята на шампионата. Според разстоянието, изминато за 80 609 км, е на второ място след Михаел Шумахер. Според броя на обиколките, Барикело, също е на второ място (16631 кръг), зад само Михаел Шумахер (16825 общности).