Валентино Роси спечели най-накрая

Опитният италиански ездач Yamaha спечели първата си победа през този сезон в MotoGP в Холандия. Валентино Роси се бори за първото място с противник от екипа Pramac Данило Петручи, който завърши на второ място. Третото място е за испанската мотоциклет състезател Марк Маркес.

Продължителни състезание на пистата в Асен

раса неделя в холандската верига ездачи TT Circuit Асен удари зрители и участници със своето невероятно зрелище. Кулминацията на които е победата, на първо място в този сезон в MotoGP, пилотът на Yamaha, Валентино Роси. Италиански мотоциклет състезател опитали всички vromya контролират по-голямата част на състезанието, а дори и по-слаб дъжд не спря плановете му.

В крайна сметка, Валентино Роси извади олово дойде да завърши първи 41 от резултата: 41149. В същото време на второ място на почетната стълбичка отне Данило Петручи с лаг от победителя в 0063. И испанецът Марк Маркес - бронз с резултат от 5201. Имайте предвид, че победителят в предишните две MotoGP Андреа Довициозо завърши пети (5,327) и четвърто място в пилотската LCR Honda - Кал Kratchlou (5,243).

Предвид тези данни, в общата таблица проведе преформатиране. Сега в началото на първенството се Андреа Довициозо с 115 точки. Следван веднага отива Maverick Винялес с 111 точки, се разби в центъра на пристигане в Асен. И затваря горната част на италианския Валентино Роси, който има 108 точки.