Смешни неща във футбола, Шейх на терена, автогол от дузпа и съдията вграждане

Смешни неща във футбола: Шейх на терена, автогол от дузпа и съдията вграждане

Футбол - игра сериозно, залозите са винаги високи в нейните шеги и изглежда да бъде скрит. Или подходящо?
Всъщност, конкуренцията дори и при най-високо ниво, често има моменти, когато не може да помогне, но се смеят и се чудят какво се случва в този свят.

Kings може да направи всичко.

Един от най-забавните събития в световния футбол история настъпили по време на официален мач между Кувейт и на френския национален отбор през 1982 година. Кувейт тогава не беше толкова слаба за няколко дни, преди той да успее да играе наравно с Чехословакия, но французите, разбира се, е била любимата на мача. И Кувейт е една много проста задача - да пропусне възможно най-малко голове. Засега те са до задачата, като цяло, за да се справят. 15 минути преди края на мача с Кувейт загубиха доста приличен резултат от 1: 3 и беше много близо до получаване на достойно се оттегли от конфронтация с гигантите. И тогава имаше един епизод, който все още се счита за един от основните куриозите на историята на футбола.

В края на срещата Ален Zhiress получи топката в близост до наказателното непознатия, се втурна напред, отиде при една, лесно да бие дузпа и вкара четвъртото попадение. Съветски рефер Мирослав Stupar уверено посочи центъра на терена, но той веднага бе заобиколен от играчите на националния отбор на Кувейт, поиска да отмените целта. Те твърдят, че чух сигнала на съдията, в момента, когато Giresse получи топката, спрете и не пречат на французина да вкара, тъй като те са сигурни, че играта е спряна. На повторението наистина показва, че Футболният отбор на Кувейт в един момент спря и се оставя да свободно Giresse пробие цел. Stupar играчи аргументи не са убедени, а той продължава да настоява, че Кувейт с топка. И тогава нека кувейтския отбор в големите пушки. На терена той слезе от трибуната на Кувейт шейх Fahid Ал-Ахмад Ал-Сабах, който е издал ултиматум - или Stupar отменя гол или национален отбор Кувейт напусне терена. От мача бе официален, ситуацията беше равностойна. Отмени цел е невъзможно, но тя също така тръгна, че е невъзможно, беше ясно, че шейх изпълни заканата си, ще води отбора от областта - и след това какво да правя? Като цяло, съдията поклати. Той отменен гол Giresse и играта продължи с гол за 1: 3. Кувейт, обаче, се колебаят Съветския арбитър не е запазена - в края на мача Maxim Боси вкара четвърти гол, и там има дори Шейх може да направи нищо. Кувейт загубиха с 1: 4.

Мирослав Stupar, преди началния съдийски сигнал, за да се бори

Какво да Stupar, а след това тази грешка, всъщност, струва му международната си кариера. Той бе дисквалифициран за "приемането на несъвместими решения" и след епизода всъщност съдени само от нивото на вътрешни турнири СССР. Как да кажа на съдията по време на злополучния гол Giresse някой очевидно свирка на трибуните, играчите и Кувейт спря. Stupar извика, че играта продължава, но вече беше твърде късно - Giresse вече удари портата. Въпреки Stupar спечелил дисквалификация, той все още вярва, че в ситуация, той е постъпил правилно.