Най-успешните треньори в световния футбол

Zhoze Mourinyu спечели с "Челси" на 21-ви трофей на треньорския му кариера. Ние говорим за други титулувани инструктори на световния футбол.

В неделя Zhoze Mourinyu печели първия си трофей след завръщането си в "Челси" - отбора си в последната ритъма Карлинг Къп "Тотнъм". И португалския специалист не крие радостта си над тази победа. "Човек никога не е толкова стар, че не иска да празнува. И човек не може да е толкова много трофеи, че не искат да празнуват. Това е моят 24-ти трофей, но аз съм щастлив като дете, спечели първа купа. " (Имайте предвид, че това все още е неговият 21-ти титла като старши треньор, той печели три повече, когато той е бил помощник на Луис ван Гала в "Барселона").

успех на Моуриньо - отлична възможност да си спомни кой друг от треньорите в световния футбол толкова различен трофей улов. И в същото време се разбере, че за лидера на броя трофеи Хосе все още оре и оре.

Отмар Хицфелд - 16 трофеи

Карло Анчелоти - 17 трофеи

Josep Гуардиола - 18 трофеи

Марчело Липи - 19 трофеи

Боб Peysli - 20 трофеи

Пейсли и може да играе за "Ливърпул", и да се обучават. Вярно е, че последните Добивите несравнимо по-голям успех в кариерата - Боб към "Анфийлд" бе увенчан с победа във Висшата лига - 1947 По това време Пейсли е асистент на Бил Шенкли. но след това дори може да надмине учителя си по броя на трофеи, спечелени от. Пейсли спечели три с "Ливърпул" в Шампионската лига - цифра, достойни за голямо уважение. Анчелоти само през миналата година успя да повтори резултата на един англичанин.

Zhoze Mourinyu - 21 трофей

Джовани Трапатони - 22 трофей

Италианецът също така и от тази порода на треньори, на които успехът идва в всяко работно място. Джовани е работила като клуб професионално в четирите страни - Италия, Германия, Португалия и Австрия - и навсякъде стана шампион. И все пак Трапатони спечели всички възможни трофеи в Европа - от Европейската купа са премахнати Купата на победителите купа. Най-голямата уловка Джовани извади в Торино "Ювентус" - шест победи в италианското първенство, два италиански купа и три трофея на международната арена.

3. Валери Lobanovsky - 25 трофеи

Lobanovsky говорим - разбираме Киев "Динамо", с които треньорът е направила значителен напредък във вътрешните първенства (СССР и Украйна) и на европейската сцена. С хората от Киев легендарния съветски специалист два пъти празнува триумф в Купата на победителите за купа ", който по-рано за клубовете СССР бяха недостижим. На многобройните победи в шампионата на СССР и Украйна, и не може да говори. Сега, когато Валери Vasilyevich вече не е жив, хората на Киев стадион носи името на велик треньор, а предната част на арената стои Lobanovsky паметник.

Dzhok Стайн - 26 трофеи

Може би, Шампионската лига през следващите десетилетия, за да спечели десет британски треньори, но Dzhok Стайн все още ще заемат специално място в своята серия. Той беше този, който през 1967 г. стана първият британец, който спечели най-горния клубен турнир в Европа - нейната "Селтик", след това спечели Лисабон "Спортинг". А Stein интегрално показа успеха, който произхожда от Шотландия поколение талантливи треньори. Джок е работил 13 години в "Селтик", с които той спечели почти всички свои трофеи (10 от тях - за спечелването на Купата шотландски).