Как да си намеря работа сестрата

Добър ден, скъпи редактори. Аз наскоро се пенсионира, но аз се чувствам сили да работят. Можех да се грижи за болен или възрастен човек, особено, защото имам подобен опит. В продължение на няколко години, аз се грижи за баща ми (той е починал от рак), дори и завършили курса, медицински сестри медицински сестри. Може ли да кажете как да си намерят работа в Москва медицински сестри? И тъй като обикновено те са платени?
Олга

Отговаря на Дмитрий Solodky, директор на Recruitment председател Начало Състав

Днес, много от Москва и Санкт Петербург има нужда от квалифицирана грижи за възрастни или болни роднини. И едва ли някой може самостоятелно да осигури цялостна грижа се нуждае от него член на семейството. Работа не се откажат, нямат време, не разполагат с достатъчно умение и търпение, а често и просто трудно психически. За тези цели, и да наемат медицинска сестра.

Как да си намерим работа медицинска сестра
Според статистиката на нашата агенция, медицински сестри в търсенето през цялата година. Въпреки това, търсенето на връх през пролетта и есента, когато, като правило, обостряне на болестта се проявява. Работата може да се намери чрез агенция за наемане на местни служители или медицински услуги. Възможна и независима търсене, но като правило, работодателите са по-склонни да се доверят агенции.
Обикновено медицински сестри са заети от жени. Въпреки че се смята, че мъжете са по-добри, тъй като те имат по-голяма физическа сила и по-малко емоционален. Но, за съжаление, много малко мъже медицински сестри. Средната възраст на тези представители на домашен персонал е от 35 до 55 години, максимум 60 години.
Преди да се пристъпи към търсенето на работа, трябва да се реши какъв вид медицинска сестра, която искате и може да бъде. Възможни варианти:

1. В съответствие с графика на работа:
командировъчните медицинска сестра
С настаняване
Медицинска сестра, без настаняване

2. Задължения и квалификации:
Двойката медицинска сестра-о
Сестрата-спътник
Сестрата-сестрата

Ежедневно медицинска сестра - следи състоянието на пациента по време на деня. Такива хора са склонни да работят на смени, за да се гарантира непрекъсната грижа за пациента.
Медицинска сестра с настаняване - живее с пациента, да се грижа и помощ за пациента.
Сестрата - на по Au Pair - не само извършва хигиена и грижи за болен или възрастен човек, но също така помага в домакинството.
Сестрата-компаньон - озарява отдих възрастен или болен човек, помощ около къщата, отидете в магазина.
Sick-медицинска сестра - от лекар извършва медицински процедури (инжекции, IVS, бинтове, клизма).

Изисквания за гледачи:

Работодателските скоро неясни изисквания soiskatelnits. Но, разбира се, на първо място, те вдигне на персонала чрез ниво на умения:

1. Сестрата със знанието на нивото на медицинските сестри. Трябва да бъдете в състояние да направи инжекции (мускулно и венозно), сложи капкомер, не забравяйте да имат умения да се грижат за рани и рани от залежаване. Отговорности включват: изпълнение на всички хигиенни процедури, санитарно манипулация, терапевтичен масаж и уелнес. Тя изисква опит с пациенти с различна степен на тежест. Тази медицинска сестра обикновено е поканен да тежко болни хора до квалифицирана помощ.
2. Медицинската сестра, без никакви специални познания. Тази медицинска сестра, които са изисквания, най-вече в качеството на лице, но в същото време има основни умения за изпълнение на хигиенните мерки.
Чуждестранно кандидати се наемат с неохота. Често, основното изискване е наличието на медицинска сестра постоянна регистрация в града или региона. Ако един работодател наема една жена без настаняване, опитайте се да изберете този, който живее възможно най-близо до мястото на работа.
Всички медицински сестри трябва да притежават следните качества: доброта, състрадание, милосърдие и доброта, и много търпение.

* Хигиеничен грижа за пациента: Променете дрехи, нанесете на кораб и т.н.
* Изпълнение на предписанията на лекаря по отношение на грижите за пациентите (лекарства, превръзки, инжекции, физиотерапия и т.н.)
* Готвене и хранене на болните
* Почистване на стаята, където пациентът
* Ако е необходимо, подкрепата на пациент в клиниката на разходка
* Контрол на състоянието на пациента, лекарят и да информира роднини за влошаването на здравето му
* Допълнителни задължения медицинска сестра може да се договаря индивидуално с клиента

Заплащане медицинска сестра услуги

В Москва, повечето медицински сестри предпочитат да се установят и да остане. За тези работници не са почивни дни, заплатата й е от 15 до 20 хиляди рубли на месец, плюс храна за сметка на работодателя. В този случай, жената има пълна грижа за пациента, подготвяйки се храни и почиства апартамента.
София по-често медицинска сестра ", без настаняване". Те са "стои" от 18 до 25 хиляди рубли - без значение колко е парадоксално, но това е по-скъпо, отколкото в Москва. Въпреки това, причината е съвсем проста: много отидете на медицинската сестра в Москва, за да начално имаше покрив над главата си.
Почасово заплащане на медицинска сестра в Москва и Санкт Петербург същите - 100 рубли на час.
За търсещи работа посреднически услуги са безплатни. За работодателя, разходите за услуги по избор на медицински сестри е 80% от средната месечна плащане на нейната работа. сестрата често наемат сериозно болен човек, който продължава да живее един или два месеца, както и нашата агенция, въвеждане трудното положение на клиента, което го прави значително намаление.

"Най-важното умение медицинска сестра е, че тя е в състояние незабавно да отгатне желанията на пациента. За съжаление, много медицински сестри са смесени задълженията си със служебните задължения на служителите, както и на пациента - с мебели или дори нещо, което трябва да се поддържа чиста, и нищо друго. Сестрата скоро да бъде nyaneyu любящ я повери на грижите на детето и да се разбере, всички нюанси на гласа му, като предупреди, целия си, така да се каже, на законовите изисквания, може да се говори с него, така че той го разбира, макар и все още не може да говори. "
Florens Naytingeyl, основателят на сестрата на професия (1820-1910)