Хандбал официалните правила на играта за кратко

Хандбал има много фенове. За да се разбере същността на геймплея, трябва да знаете основните правила. Спортът занимава с мъже, така и жени. Хандбал единни правила за всички, но най-вече тези, свързани с размера на топка.

голф

Правоъгълник с размери 40 на 20 м с два гола площ, ограничена от страна и линии вратарския - това е детска площадка за игра с ръка. Извън зоната на безопасност е маркиран с ширина 1 метър от страничните надценки и не по-малко от 2 метра зад гол линията.

Портата е здраво закрепена точно в центъра на външните линии. размера им във височина е 2, широчина - 3 m. Гредите и хоризонтална напречна греда с ширина 80 mm и здраво закрепена към друг. Мрежата е свързана с такова напрежение, че топката не се съвземе след като е бил ударен.

Преди портите маркирани подово пространство, което ограничава специален ред. Тя е успоредна на целевите граници, дължината му е 3 метра, а разстоянието до целта - 2 пъти повече. От външната характеристика на маркировка три метра е свързан с помощта на кръг с радиус 6 метра. От външната страна на граничната зона Вратарят извършва пунктирани маркировки (скок линия), разстоянието между тиретата - 150 мм. Освен това, съставен седемметра тире Онлайн строго успоредно на дължината на порта е 1 метър.

Също така на сайта, са маркирани със следните редове:

• chetyrehmetrovy зона ограничава действията на вратаря;

• Линия за подмяна е странична част на централната маркировка точка, която се намира на 450 см от центъра на града;

• Централната линия свързва средите на двете странични маркировки.

Топката е изработена от естествена или изкуствена кожа, неговия размер и тегло е 58-60 см / 430-470 г (за мъжете), 54-56 см / 330-375 г (за жените). За всеки мач се дава основната и резервната топката.

Standard съответства на продължителността на два периода от 30 минути с десет минути почивка между тях. Ако изискванията за състезанията привличат не е допустима, допълнително време, под формата на два периода от по 5 минути. Ако е необходимо, може да се възлага на втори извънреден труд.

Абонамент за Алвин Алмазов: FaceBook. Instagram. Телеграма. Facebook. Twitter. Вие ще намерите безплатни прогнози за спорт, горещи момичета, добро настроение и идеи звезди!

Обратното броене започва в началото на свирката мач рефер. Завършва играта от звука на автоматични сирена, която се активира след като нулира брояча. В случай на нарушение на правилата, точно преди сирената наказателни удара може да се извършва при подаване на сигнал, а след това се взима решение за победителя или назначаването на допълнителното време.

• Решението за отстраняването на играча в продължение на 2 минути или дисквалификация;

• въведен в експлоатация от седем метра хвърлей;

• Има екип на изчакване;

• Трябва да се води на среща между членовете си по спорни въпроси.

Всеки един от участващите отбори могат да използват една минута спирането на игра, всеки период.

Съставът на екипа, оборудване, подмяна

Всеки отбор се състои от 12 спортисти, както намира на 7 хандбал. Един от членовете на екипа е на вратаря. Той може по всяко време да изпълнява функциите на аутфилдер, както и спортист на терена може да получи през портата. Мачът може да продължи, дори и да играе най-малко 5 души от едната страна. По решение на журито.

Вратарят се допуска в своята област докосне топката с всяка част от тялото си, да се придвижват площ на вратар, оставете го и да вземат участие в играта на обща основа. Недопустимо е да се забави вкара топката в игра вратар, застрашават противника, оставете с вратаря с топката в ръцете си докосване на топката за втори път, без контакт с него поне едно поле спортист.

Хандбал играчите на полето трябва да имат еднаква форма. Вратар оборудване е различен от облеклото на останалите играчи. На всеки тениска отпред и отзад трябва да бъде номера, които са изрично различен от основен цвят форма. Капитан на отбора стои една черна лента на ръката си. Хандбал спортни обувки трябва да са удобни и да не се движат. Използване на различни атрибути и орнаменти, които могат да доведат до нараняване. Можете да носите лента за глава, изработени от еластичен материал. Играчите, които не спазват тези изисквания не са произведени на терена преди отстраняването на коментари.

Позволено, за да направите следното:

• За да изпълните всички маневри с топката с помощта на ръцете, главата, бедрата, колената;

• Дръжте топката за 3 секунди, независимо от това дали на пода или не;

• Извършване на не повече от три стъпки с топката;

• В статичен или движение позволено да ги удари по пода с обратна връщане;

• След като топката е хванат с двете си ръце, е допустимо да се направи не повече от три стъпки с него.

Ако основната игра елемент в контакт с противник, отново позволи да го измества от една страна в друга, манипулиране ги в легнало положение или на колене.

• при допир на топката повече от един път, докато той се допря до портата, друг играч или повърхността писта;

• Докосването на топката долната част на крака, ако умишлено не хвърли противниковия играч;

• Грешка е действие хандбалист, който, когато се опитват да улови топката го взе под контрол.

Екипът няма право да държи топката без видима причина. Ако не извършите действие удар или изстрел към вратата, тя се счита за пасивна игра. Ако след предупреждение за промяна на положението на играта не се е променила, а за свободно хвърляне на противниковия отбор.

Хвърля и гол

Целта е фиксирана, ако топката пресече голлинията напълно. А е вкаран гол, дори и в случай на нарушение на защитник на правата. За удари уведоми свирка. Е вкаран гол след съдийски сигнал не може да бъде отменена. Спечелване обяви екипа, който вкара най-много голове.

След тегленето, екипът, който го печели, прави хвърлянето. Тя се осъществява във всяка посока от центъра на игралното поле. След като прекара половин смяна, като играта започва на другия отбор. Когато за първи път се търкаля всички членове на отбора трябва да са на тяхна страна на игралното поле. Хандбал играчи от противниковия отбор в първоначалния актьорски състав няма право да бъде разположена на три метра по-близо до играча порция.

Чрез фалове са както следва:

• Сълзене или чукат топката от ръцете на противника;

• Lock или натиснете врага;

• хващателни стъпки, умишлено създаване на смущения да се движат;

• Вербална или физическо насилие играчи, рефери, зрители и останалите участници в играта.

Всички нарушения се наказват с предупреждение, отстраняване на 2 минути, дисквалификация, с изключение. Решението за наказание на съдия, като се вземат предвид тежестта на нарушението и броя на повторенията на фаулове.

Според правилата на играта в мача за игра с ръка на всеки да служи на двама арбитри, което помага на секретаря и времеизмервача.