Feher Миклош

В следващата минута младия унгарски играч Миклош ФЕЕР бе предупреден от жълт картон за опита за атака разбивката в допълнителна минута на мача. Той махна с ръка в лицето на Рожерио Matias в момент, когато футболът щеше да хвърля топката навън. но вдигане на топката над главата си, набързо той отпусна ръце. Архивиране по-близо до целта си, Миклош Feher неловко отметна косата, усмихна се на съдията. наведе напред и намаляване на ръце на коленете му падна на тревата. Не повече от пет минути, след падането на сърцето му все още се бият, но когато един играч се затича към него, "Орлов" Томислав Shokota - Feher вече не диша.

Медицинският персонал опитали реанимация играч точно на футболно игрище. След 13 минути от линейката Feher наляво от стадиона. След 5 минути линейка с националния отбор на унгарската млад играч е приет в болница на Nossa Senhora Da Оливейра Гимараеш с повторен сърдечен арест. В продължение на повече от час лекарите се борили за живота Feher. През цялото това време играчите пристигнали в болницата Team "Бенфика" и "Витория", както и на техните представители. Feher Смъртта настъпила в 23 часа и 10 минути на местно време - един и половина часа след първата клинична смърт. Неговата съсипа вродена болест на сърцето - хипертрофична кардиомиопатия. това е една от камерите на сърцето му бяха твърде големи за професионалния спорт.

В 23:40 клиничната директорът на болницата Fausto Фернандес заяви в изявление: "Ние всички знаехме, че Feher не спаси, но никой не искаше да повярва, че един спортист умира." [1]

Бенфика загуби спортист на върха на славата си. Хиляди хора от всички възрасти и произход са стигнали до нов стадион в Лисабон, за да се сбогува с играча.

Всички треньори и играчи отидоха на самолет на клуба до мястото на погребение на футболист в унгарската град Гьор. В памет на играчите в "Бенфика" за него бе посмъртно залегнало 29-ти номер, в която той играе в клуба.