Здравейте на всички!
Като запален фен на "голяма и страшна" Доктора VR46 Валентино Роси (Италия. Валентино Роси),
в очакване на новия сезон е решил да събере в един малък и общ преглед на всички свои мотоциклети в класа на премиер!
Русия отдавна доказа на всички, че той е най-добрият. И най-важното - себе си!

Въпреки това, в никакъв случай не може да се каже, че Валентино прониква пространство днес и постига успех толкова лесно, колкото добър топъл нож минава през масло. Колкото по-силно е то, толкова по-силно своите съперници. Конкуренцията създава качество и победи са много силни! Все още spetaccolo хората правят преки участници в събитията.

Валентино започна сезона "бавно", като две "сребро" в Losaile и Мотеги. След това отиде в първенството позната Херес, където Роси, като се започне от четвъртата позиция, спечели дуела с Дани Педроса в последната обиколка с разлика от 2.7s. Победата в Испания донесе италианците на 1-во място генералното класиране, но не направи лидер на шампионата.
Няколко последователни шери състезания, за да показват, че Русия също е човек, и като някой, той се заблуждават. Гран при на Франция, белязана от трудни метеорологични условия, Valentino помня нехаресвания: в Льо Ман, той трябваше да се промени велосипед неговите четири пъти, губейки по този много време и нерви, да падне и да направи глоба "вози чрез", а само в края на краищата да завърши през миналата място. Начало състезание в Муджело също стана триумфална за Vale - Стоунър и Лоренсо бяха напред. Особеното е борба с партньор, който не би се поддаде на Роси сантиметър от пространството и завърши на второ и преди. Това е първият сигнал за италианеца: Хорхе е избрал целта си беше негова!
Лоренцо потвърди това предположение в Каталуния, след като е аранжирана с Валентин подарък "схватка" през последните пет обиколки на състезанието. Но Вейл демонстрира своята мъдрост и победи един млад състезател буквално на 30 метра преди финала. Комбинацията беше толкова добре регулирана, че Хорхе не е по-голям шанс да контраатакуват. След състезанието, Valentino призна, че той е действал "на ръба" и най-малката грешка може да е причина да падне. Двубоят продължи в Асен, където Роси е достигнала критична точка - на 100-победа в кариерата си.

Хорхе не изостана съотборник и Германия. Друг ефектно започва завърши с символично разликата между # 46 и # 99 в 0.099 секунди - Rossi отново се оказа малко по-бързо. Но във Великобритания, "сбогом" дъжд състезание в Донингтън Парк, Лоренцо е по-бързо във всички, и най-вероятно щеше да спечели състезанието ... Историята не толерира подчинително наклонение: ispnets скатни му М1, се движи по линията маркировка хлъзгав лед. За да лежи на тревата и се наложи да Роси, само за него съдбата е по-благоприятно - мотора си почти не страдат, Vale продължи състезанието и завърши пети.
Fiat Yamaha съотборник равняваше на броя на "гевреци" в таблицата, но Роси да Лоренцо от това време се образува предимство на точки. Победата в Бърно и Мисано подсилена пилот позиция на номер 46: Роси бе седмата титла в MotoGP, на деветия ден от кариерата си. Останалите му се опитва да навакса ...
А Стоунър (след мистериозната болницата) се завръща в Португалия. Това беше в ръцете на Русия: позицията си, за да се отърси от австралиеца не може, но съперници в шампионата, особено Лоренцо - разроши чувствително. След празнува преждевременно победа в шампионата, след като на финала в Sepang, за финала във Валенсия, Роси се приближи с разлика от 30 точки. Играта е направена!