* Преименуване Speed ​​бадминтон проведе в Krossminton. Podrobnee

Официални правила на играта

Общи разпоредби:

1. скорост бадминтон съд е два квадратни размер на 5.5 до 5.5 м, разположен успоредно една на друга на разстояние от 12.8 метра.
  2. Преди началото на мача, трябва да се направят много. Победителят в тегленето си запазва правото да изберете или доставката или страната, на която иска да започне да играе.
    • 2.1. Ако победителят в много избран терен на, опонентът му има право на избор на дясната ръка, която иска да започне мача
    • 2.2. Ако победителят в жребия за избор на страна, опонентът му има право да избира кой ще служи за първи път в мача
  3. Бадминтон мачове се играят в скоростта до 2 или 3 комплекта печели
    • 3.1. Организатори на турнира са свободни да решат да колко победи в два сета, за да се играе всички мачове до полуфинала
    • 3.2. Полуфиналът и заключителни изиграни срещи от 5 партиди до 3 Съотношение в комплекта
  4. Всеки комплект се играе до 16 точки.
    • 4.1. Ако резултатът е настроен на 15:15, комплектът продължава, докато разликата в двете точки на една от страните.
  5. Точки се присъждат за всяка рисунка, независимо от края на доставка
  6. Една точка се присъжда на чертежа в случая, ако противникът е направил грешка по време на удара.
  7. Загубата в първия сет, страна предоставя на следващия набор.
  8. Противниците разменят местата след всеки набор играе.
    • 8.1. При възникване на вратовръзката в залязва в равенство решителен сет промяна след всеки страни играят от 9 точки.
    • 8.2. Ако по някаква причина, промяната не се е случило, след това да промените страни трябва да се случва веднага след получавате грешка променящите страни. Всички точки на мача до този момент, остават в сила.

Условия за изпълнение на услугата:

1. Храненето се извършва веднага, веднага след като двете страни са готови да започнат следващото теглене. Вие не можете да умишлено да забави времето на подаване на заявката.
  2. Когато и двете страни са готови да започнат тегленето, първото движение на ракета, за да се отговори на Speeder се смята за началото на емисията.
  3. Сървърът трябва да е напълно в рамките на своята квадрат. Вие не може да атакува всяка част от подножието на площада на линията.
  4. По време на изпълнението на услугата е един от краката на храната трябва да е напълно soprikosatsya земята.
  5. По време на изпълнението на услугата по време на контакт с перце на ракета перце никоя част не трябва да е по-високо от предлагането ръката на играча.
  6. Вие не можете да прекъсва снабдяването, ако тя вече е започнала.
  7. Всяка страна предоставя на 3 пъти. След това, правото на заявяване преминава на противника.
    • 7.1. С резултат 15:15 преминаването на доставка се извършва след всяко теглене точки.
  8. Храненето се извършва от всяка точка на неговата квадрат.

Грешки veduyuschie до загуба на точки:

1. Подаване не е направено по правилата.
  2. Ако бързина тежко на земята в рамките на площада, включително границата на площада.
  3. Ако Speeder е докоснала играч.
  4. Ако Speeder е заловен или спряна ракетата и след това възвръща.
  5. Ако Speeder бил пребит два пъти от един и същ играч в един мач.
  6. Ако бързина първоначално отблъснати от един играч, а след това на партньора си в играта на двойки
  7. Ако Speeder бил заловен ракета, а след това той не лети в посока, обратна на площада
  8. Ако един играч по време на раждането, за да ходатайства за квадрата на линията.
  9. Ако играчът не позволява на противника да се направи тест за инсулт.
  10. Ако даден играч умишлено нанесена вреда на противника от всяко действие.
  11. Ако играчът не действа в съответствие с правилата.

Повторение на точките за рисуване:

Повторение на чертежа се провежда, ако:
  1. На страната на предлагането е изпълнил доставката, когато получаващата страна все още не е готова.
  2. Грешка, извършени от двете страни по едно и също време.
  3. Speeder е избухнала по време на митинг.
  4. Жребият бе разочарован или разсеян играчът е на противоположната страна на треньора.
  5. Със страничния съдия не може да се определи къде е Speeder спадна и рефера не може да се направи обективна решение.
  6. Един обект е паднал в съда по време на rozygrasha.
  7. Имаше нещо неочаквано.

Повторение на жребия се обявява съдия или играч (ако няма съдия).

Разполага с двойни:

1. Победеният в партидите преди мача, обявявайки, които ще бъдат атакува играч на предна линия, и кой ще бъде играчът назад линия в предстоящия сет.
    • 1.1. В края на всеки набор този избор прави победители, определени.
  2. Храненето се извършва от всяко място във вашия квадрат.
  3. Снабдяването на поредица от двойки за изпълнение:
    • - твърди, играчът получава право да подават (играч страна)
    • - доставка преход атакуващ играч друга страна (страна Б), който се превръща в играч назад линия на чертежа
    • - хранене преминаване към втория играч парти
    • - доставка преход страна на втория играч B
    • - преход поток обратно към първия играч страна А, и т.н.
  4. След доставка изпълнение бързина могат да бъдат подслушвани от който и да е играч от всяка страна.
  5. Губещите в комплекта имат право да служи на първо място в следващия набор.
  6. грешки при кандидатстване за подравняване или по време на тегленето, което да доведе до загуба на точки:
    • - обратно ред играч по време на стачката се изправи за играч на първа линия
    • - първия ред играч по време на стачката отстъпи назад зад най-последен играч линия
  7. Ако грешката беше забелязан от съдия, на митинга се прекрати незабавно и точката се присъжда на опонента.