Металист

спортен
Лисабон, Португалия

0: 1 - Van Wolfswinkel - 44 1: 1 - Cristaldo - 57

Въпреки това, като се започне от двадесет минути на мача отборът му е трябвало да бъдат по-загрижени за безопасността на собствената си цел. "Металист" активно започна мача и в третата минута създаден първият точкуване шанс на вратата на португалците: Edmar след подаване на наказателното поле Ксавие си е ударил главата, но Patrício на гостите се справи с гръм и трясък. Девет минути по-късно капитанът на "Metallist" подпомогна Cristaldo - топката, след като удари Аржентина глава мина над гредата. Малко по-късно Berezovchuk чрез свързване на стандарта за рисунка, не е правилно да се затвори доставка Ксавие ъгъл. Гостите върнаха един добър атака, която завърши Перейра. удар, който Goryainov успя без проблеми.

Но това е само един епизод. Като кратка почивка, скоро Харков отново обсади вратата на гостите, но в рамките чудеса от ковано Patrício. Португалски вратар за осем минути три пъти спасиха отбора си, след като е пребит бие Ксавие, Тайсън и Villagra. "В игра всичко ще бъде лесно, - каза преди треньорът на игра," Металист "Мирон Маркевич. - Ние трябва да вкара и не пропускайте и "Спортинг" да не се губи ". Но завесата на първото полувреме, стана ясно, че треньорския щаб "Металист" ще трябва да се направят корекции в плана за игра. Kharkovites просто искаха да се отбележи, обаче, целта им непокътнати "Metallist" не е запазен. След 44 минути игра Капел флангово центриране, и Ван Wolfswinkel. скачайки от зад защитниците, начело топката в целта. Тъй като не е помня дисквалификацията на двата централни защитници отбор - Гай и Torsiglieri.

След почивката, Маркевич хвърлен в основната си жокер - Девич. Forward активно влезе в игра и взе участие в точкуване атаката "Металист" е вече в 57-ата минута на. След подаване на хълбока Марко глава изпраща на Cristaldo, който току-що борави с топката, просто натиснете. 1: 1 - а домакините започнаха да се надяват на благоприятен изход на мача.

Четири минути след е вкаран гол, надежда почти се превърне в реалност. Девич бе свален в наказателното гостите и мач рефер посочи марка на 11-метров. Давайки си сметка за провалите в пробиване дузпа в последните два мача (срещу "Олимпиакос" и "Kryvbas"), Девич до "точка" не посмя да се приближи. Съдия изречение Ксавие играе и го прави много лошо - точно в центъра на вратата, и Патриция. дори падане, той успя да крак удари топката.

Докато домакините дойде на себе си, "Спортинг" успя да организира няколко добри атаки, но след като топката удари португалците взеха защитниците на "Металист", и Insua, носещ кутията пропуснали.

Колкото по-малко остава, преди последния съдийски сигнал, толкова по-бърза "Metallist" време, слизането от време на време на открито купчината. Но португалците, напротив, се опита да дръпне толкова време, колкото е възможно: в известен смисъл е довело Patrício. отдавна се е отклонила от сблъсък микробуса Wolfswinkel. В резултат на това само за няколко смислени атаки Харков мога да си спомня в последните 15 минути на мача, но Ксавие, пробиване през есента от себе си, имам в защитник и с гръм и трясък Marloes справили Patrício.

В резултат на това 1: 1 - и "Metallist" завършва изявите си в Лига Европа. Създаване на нов запис клуб, отбор Харков напуска турнира малко разочарован - към Европейския трофея беше само на няколко крачки.