Как да изберем ръкавиците

Вратар - ключов играч в който и да е футболен отбор. Когато лошите вратар усилия на всички останали спортисти анулирани. Той е пазител на професионализъм в голяма степен зависи от цялостното победа на отбора. Качеството на защитата на вратата на противника на топката зависи от оборудването на вратаря. които са важна част от ръкавиците.

Ние вратаря ръкавици девет размери, от четвърто до дванадесети. Много производители имат половината размери (четири и половина, и така нататък), но не отиват ръкавици. Вашият желания размер се определя от стандарт обхвана. Четвърто размер - 15 см, 5 минути - 16 см, 6-та - 17,5 см, и т.н. Но да се разчита на при закупуване вдигна в съответствие с размера на таблицата не е необходимо, тъй като, по неизвестни причини, ръкавици, като едно измерение, но издадени от различни производители не са еднакво удобно да седне на ръката. Гъстата ръкавицата седи на страна, по-добре, но пропорционално на плътността на нарастващия натиск върху ставите свързващи латекс с "тяло" на ръкавиците, което води до бърза амортизация на вратарския ръкавици. Ако ръкавицата седи прекалено хлабав по време на мача ще бъде нервничи по ръцете му и да спре да улови топката. Някои опитни вратари предпочитат ръкавици, достъпни в пръстите на ръцете. Те могат да се защитят пръстите си от разтягане, но те също не са много удобно да се взема топката. Като цяло, точно критериите за кацане вратаря ръкавица на ръката не съществува и изборът трябва да се основава изключително на личното удобство. Все пак, има някои насоки, които могат да ви помогнат с покупката. Важен ориентир в този случай може да служи като разходи за вратарския ръкавици.

Може би вече сте погледна магазини спортни стоки или се завтече очите си над цената на различните модели на вратарския ръкавици в онлайн ресурса. Вие не сте притеснен, че цената на ръкавиците имаме широка гама от сто до хиляда гривна? Каква е причината? Как да не popastvprosak при избора на вратарския ръкавици?

На първо място, незабавно изхвърлете закупуването на най-евтините модели на ръкавици. С оглед на високата цена за качество вратарски ръкавици, някои производители правят смешно им като, изработена от най-евтините, най-ниско качество на материалите. Поради лошото синтетика, която не позволява на кожата да диша, само след около пет минути дланите започват гниене, а играта в тези ръкавици се превръща в истински проблем. В допълнение, не можете дори да вземете приблизително желания размер, защото е написана върху етикетите на тези ръкавици рядко е вярно, и във всеки случай ръкавиците са просто виси на ръката му. Някои твърдят, че вратаря на каучук или памук, така наречените "Градина" ръкавици по-полезен на футболното игрище, но това е най-малко преувеличено. Тези ръкавици могат да си купят най-различни любящ дете, което вече е на няколко седмици ще хвърлят предприятие да бъде вратар на футболния отбор, но не повече.

Любителски вратарски ръкавици имат относително добро качество с първоначалните разходи за навън в 300-600 гривна, и 600 гривна - е цената на професионални вратарски ръкавици от някои производители. Тези ръкавици са направени с помощта на пяна латекс, а в най-евтините модели на специална пяна прави само чрез ръка, а в тези, които са по-високи - цялата ръкавица напълно. Латекс пяна се използва във всички повече или по-малко висококачествени вратарски ръкавици, тъй като на техните специални свойства, предоставяйки материална помощ на вратаря, когато хване топката. Тя произвежда затихване ефект върху бясно лети топката, а благодарение на своята структура, тъй като тя го привлича. Последното свойство се нарича грип американци (английски сцепление -. Придържам), тъй като визуално топката, тъй като "пръчки" на ръкавицата.

Joma, NIKE, Reusch, PUMA - някои от най-високите производители качество на вратарския ръкавици. Тези признати марки на пазара професионални ръкавици, в идеалния случай да седи на рамото снабдена с влага абсорбиращ текстилна подплата, вентилация на текстилни вложки и разширени вени. Латексът, използван за производството на такива ръкавици, има най-доброто качество, което осигурява необходимата "слепване" на топката на ръкавиците. Но професионални ръкавици, направени от висококачествен латекс пяна в никакъв случай не трябва да се използват за обучение или аматьорски игри, тъй като на връзка между свойствата на латекс. Латексът е по-добре, така че е по-мек и по-чувствителна и затова и по-крехка, отколкото заради професионални ръкавици износят само след десетина активни игри. Има технологии, които укрепват материалите за ръкавици, без да снижава качеството на ръкавици, направени с използването им, с титан или дура са маркирани. Най-често се втурне към долната част на дланта на ръката си, така че на някои нови модели на латекс пяна се засилва в тази област.

Преди всичко, има технология за защита, с пръстов отпечатък, с помощта на специални плочи държите пръстите в естествено положение и да ги защити по този начин от навяхвания и фрактури. Модели вратаря ръкавици. като вградена защитни пластини, е на всички вековни производители на спортна екипировка: Adidas Fingersave, Puma V-Kat, Reusch Ortho Tec, V КОНСТРУКТ - това е само част от списъка на тези модели. Тези плочи са полезни за начинаещи и любители, за вратарите е по-високо ниво на опит и добра техника за игра автоматично се избегне нараняване и поддържане на здравето.

Трябва да добавя няколко думи как да се грижите за ръкавиците. което значително подобри срока на експлоатация на тези продукти. Не оставяйте ръкавиците в влагата и ги оставете да изсъхне по естествен път само, и успех във всичките си начинания футбол!