Job PHP-програмист

месторабота

PHP програмисти работят в уеб студиа, онлайн агенции и компании, които са активно ангажирани в насърчаването и продажбите в Интернет. Всеки голям онлайн магазин има няколко на PHP-програмистите на персонала.

История на професията

Отговорности PHP-програмист

PHP програмист задължения зависят от подхода на работодателя за развитието, но основните задачи са:

  • Сайт за развитие.
  • Поддръжка сайтове и оптимизиране на работата си (повишаване на производителността, сигурността, и така нататък. Н.).
  • Интеграция обекти с вътрешни и външни системи (например, 1с).
  • Писане техническа документация.

Понякога PHP-разработчик се занимава с оформление, дизайн и управлява TK-младите специалисти.

Изисквания за PHP-програмист

Основни изисквания за PHP програмисти са:

Желаните изисквания за специалистите могат да включват:

  • Познаването на специфичен adminok и рамки (Bitriks, UMI.CMS, Yii2, Laravel, Zend, Symfony).
  • в Linux умения. Възможност за конфигуриране на Nginx, Apache.
  • Владеенето на други езици за програмиране (Python, Perl, Ruby, Java).
  • Познаване на системите за контрол на версиите (SVN или Git).
  • Опитът с високо натоварване.

Как да се превърне в PHP програмист

Един прост начин да се превърне в PHP-програмист - да получи първия си опит на програмиране на практика. Има безплатни или евтини онлайн обучение, документация, блогове и форуми по програмиране. Прекарването на 3-4 месеца за проучване на основите на езика, можете да направите една скромна портфолио от проекти. Това е достатъчно, за да си намерят работа и да се опита ръката си в проектирането на реални уеб проекти.